Facebook Google+ Twitter

Jaki internet mobilny za 50, 75 i 100 zł miesięcznie

Jeszcze rok temu internet mobilny należał do najdroższych technologii dostępu do sieci. Obecnie usługa ta cenowo może śmiało konkurować z innymi ofertami szerokopasmowego dostępu do internetu.

Już za 45,75 zł miesięcznie można mieć szybki internet mobilny z limitem 10 GB (dotyczy oferty bez modemu z umową na 12 miesięcy) / Fot. Seweryn StanisławskiPortal Verivox.pl przeprowadził aktualną analizę kosztów, jakie poniesie klient indywidualny, który wybierze najtańszą ofertę dostępu do internetu w technologii HSDPA (UMTS) u jednego z czterech operatorów sieci komórkowych: Era, Orange, Play lub Plus. Pod uwagę brane były wyłącznie oferty na czas określony: 12, 24 oraz 36 miesięcy z rozbiciem wyników na dwie kategorie: oferty z modemem oraz oferty bez modemu.

Tani internet mobilny - oferty z modemem


Specyficzną cechą internetu mobilnego (a także radiowego) są limity transferu danych. Ze względu na intensywność korzystania z sieci, limity te można z grubsza pogrupować według następujących kategorii użytkowników:

1 – 3 GB: początkujący internauci, bądź osoby korzystające głównie z poczty oraz informacyjnych stron www;
5 – 8 GB: zaawansowani internauci, od czasu do czasu przesyłający/pobierający pliki multimedialne bądź duże dokumenty, umiarkowanie korzystający z multimedialnych stron www oraz komunikatorów głosowych;
10 – 13 GB: wymagający internauci, intensywnie korzystający z multimediów dostępnych w sieci www, często przesyłający/pobierający pliki o dużej objętości.

Wykres 1. Zestawienie średnich kosztów miesięcznych dla najtańszych ofert internetu mobilnego (oferty z modemem). / Fot. Seweryn StanisławskiZobaczmy, jak mają się tak zdefiniowane przedziały limitów do kwot 50, 75 oraz 100 zł miesięcznie.

Wydając 50 zł miesięcznie, możemy mieć internet mobilny z limitem 1 GB na dwa lub trzy lata, bądź... internet 5 GB z umową roczną. Oczywiście w tym przedziale cenowym wybór jest oczywisty – korzystniej jest wybrać umowę na internet nie tylko z wyższym limitem, ale i na krótszy czas wiążącą obie strony.

Przeznaczając na mobilny dostęp do sieci 75 zł miesięcznie, możemy co prawda dodatkowo liczyć na oferty z limitem 1,5 GB oraz 3 GB (przy umowach na dwa lata), ale najbardziej atrakcyjną ofertą i tak pozostaje wspomniany internet z limitem 5 GB.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.