Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

126 miejsce

Jaki jest główny cel konfliktu wokół festiwalu w Opolu?

Dlaczego festiwal w Opolu został odwołany? Czy chodziło tutaj jedynie o sam festiwal czy też o coś zgoła innego? O tym właśnie starałem się napisać w tym artykule.

Wczoraj prezydent Opola wycofał się z umowy z TVP według której głównym organizatorem tego koncertu miała być telewizja publiczna.

Co ciekawe najpierw z festiwalu w Opolu wycofała się grupa znanych gwiazd a na sam koniec prezydent Opola, dosłownie na 3 tygodnie przed rozpoczęciem tego festiwalu wypowiedział umowę TVP.

Trudno stwierdzić , czy decyzja artystów bojkotujących ten festiwal była podyktowana względami politycznymi lub światopoglądowymi, czy też finansowymi. Myślę, że wszystkie te czynniki mogły mieć znaczenie.

Zważywszy na to, że Jacek Kurski - obecny prezes zarządu TVP obniżył wysokość honorariów, które otrzymywały dotychczas gwiazdy, trudno się dziwić, że wielu z nich przyzwyczajonych do specjalnego traktowania, czuje do rządów PIS zwyczajną niechęć co właśnie w tym bojkocie zostało ujawnione.

Niewykluczone więc, że tym artystom chodziło właśnie o to, aby to nie TVP a właśnie prywatne stacje telewizyjne przejęły organizację tego festiwalu co pewnie jesienią będzie możliwe i dla nich samych bardzo opłacalne.

W mojej ocenie w tym konflikcie nie chodziło jedynie o to, aby wyeliminować TVP z organizacji samego festiwalu, ale obarczyć rząd PIS odpowiedzialnością za to co się stało.

Tak na prawdę nie chodzi tutaj bowiem o sam festiwal a o zdyskredytowanie TVP w oczach opinii publicznej. Destrukcyjna opozycja wspierana przez różne grupy interesów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki TVP społeczeństwo jest bardzo dobrze poinformowane o reformach rządu, które uderzają w interesy poprzednich elit.

Elity te doskonale zdały sobie sprawę z tego, jak bardzo wiadomości TVP przyczyniają się do wzrostu notowań partii rządzącej. I dlatego właśnie postanowiono TVP zdyskredytować co jest też i korzystne dla prywatnej medialnej konkurencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Nie bez powodu Kazik dawniej śpiewał : " Wszyscy artyści to prostytutki w oparach lepszych papierosów, w oparach wódki"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z loży francuskiej czy szkockiej Pani spoziera ? Logika podobna jak za wielką wodą. A artyści nie chcą być w tyle światowych szlagierów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja to kręcę.... z loży na to patrzę i pojąć nie mogę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lewicowo, liberalne elitki, chciały wywołać kolejną wojenkę, lecz zostały pozbawione złudzeń i zostały szybko sprowadzone do parteru.

Czy mieszkańcy z tego powodu, wytaczkują z urzędu pana prezydenta Opola, za to co zrobił miastu ? Bo trzeba przyznać, że zrobił mieszkańcom krzywdę !
Sam biedak nie decydował, bo jest za mały w tej grze, ale bałaganu narobił niestety ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Same pieszczochy demokracji kierowanej, co nagrody odbierali od samego Gierka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest coraz weselej. W Sejmie III RP padło określenie: "artyści wyklęci".

Nergal, od lat "wyklęty" i całkiem dobrze prosperujący, zwija się ze śmiechu.
( szatańskiego, rzecz jasna) ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak teraz żyć bez Opola? - panowie.
------------------

Życie straciło sens! "Od przedszkola do... " dokąd? Do Kielc ? ;)

Przezabawne są te "oświadczenia" na Facebookach wszelakich.
Jakże spontaniczne!
Jak zawsze. Z kalkulatorami w rękach ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak teraz żyć bez Opola? - panowie.

Niejedna osoba ogarnięta rozpaczą chyba zejdzie z tego świata... A tu chłopaki straszą się jeszcze wzajemnie milionowymi karami, tyle tylko że płaconymi z kasy wspólnej - jeżeli dojdzie do płacenia. Ale prawnicy tak czy siak swoją dolę zainkasują... wszak poważną sprawą się przecież zajmują. Cały świat wstrzymał oddech i zastanawia się co to teraz będzie? Znów te PiSiory winne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, skoro dyskredytacja TVP przez dwa lata nie doprowadziła do wyraznego spadku notowań PiS, to dyskredytacja TVP w kontekście festiwalu - doprowadzi?
Wątpię.

Artyści mają prawo występować albo nie, mają prawo podawać ku temu rozmaite powody, prezydent Opola ma prawo rozwiązywać umowy z konsekwencjami, itd..

Ale inni mają również prawo do oceny... Nazywanie "cenzurą" dobór postaci na festiwalu, który miał zawsze jakiś klucz doboru, bardziej lub mniej polityczny - jest albo bzdurą, albo truizmem, w zależności od konkretnej definicji.
Przyznał przecież Kukiz przy okazji solidaryzowania się z artystami, jaki to los go spotkał podczas prezesury Jethon w radiowej Trójce. A nie on jeden był wyjątkiem w tamtych czasach. W końcu Pietrzak "ze spółką" biorą "odwet" na nas (nudząc śmiertelnie), za lata niebytności w TVP... ;)

Interesy w tle... to przecież także nic nowego....

TVP musiałby się wybić na "niezależność" od jakiejkolwiek opcji politycznej, a to miejsca nie miało, nie ma i raczej mieć nie będzie... Jest tylko stopień intensywności.

Ale.. "niezależna" nie jest nawet BBC, więc zamiast "myśleć" o potencjalnych zmianach i o potencjalnych korzyściach z nich rzekomo płynących, proponuję w zamian - myśleć. Niezależnie od nich ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.