Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1562 miejsce

Jaki los czeka ponad stuletnią willę Ferdynanda Koeniga w Łodzi?

Obiekt zbudowany w drugiej połowie XIX wieku jest w bardzo złym stanie i nie widać dla niego ratunku. Rozbudowa ulicy Pabianickiej sprawiła, że położenie budynku dla potencjalnych inwestorów jest nieatrakcyjne. Obiekt niszczeje w oczach.

1 z 26 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W jednej z zamieszczonych już galerii zdjęć pokazałem niszczejącą zabytkową stuletnia willę Erwina Koeniga, (położoną od tego obiektu ok. 150 m dalej) w parku "Sielanka" w Łodzi, przy ulicy Pabianickiej 55. Fot. Marek Chorążewicz
W jednej z zamieszczonych już galerii zdjęć pokazałem niszczejącą zabytkową stuletnia willę Erwina Koeniga, (położoną od tego obiektu ok. 150 m dalej) w parku "Sielanka" w Łodzi, przy ulicy Pabianickiej 55.
Fot. Marek Chorążewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze! Mniemam, Drogi Przyjacielu dawnej Łodzi. że uda Ci się kiedyś wziąć udział w inicjatywie na rzecz wirtualnego odtworzenia Łodzi z dnia 31 VIII 1939. Przy dzisiejszej technice można sobie wyobrazić taki projekt, znacznie doskonalszy niż odtworzenie starożytnego Rzymu z roku 320, nakazane i opłacone przez Mussoliniego w postaci ogromnej makiety. Pewien emerytowany Turek, były zachodnioniemiecki inżynier, odtworzył w ten sposób Berlin z roku 1936, a dzięki sprzedaży biletów wstępu (studenci i uczniowie mają zniżki) oraz użyczaniu materiałów dla wytwórni filmowych pokrył wszystkie koszty własne samego przedsięwzięcia oraz utrzymania prywatnego muzeum. Jest już taki projekt dla W-wy z roku 1935, więc się pospiesz. Gdybyś potrzebował rzecznika prasowego lub tłumacza na niemiecki, angielski i rosyjski...

To tak pół żartem, pół serio, bo zaczyna mnie ogarniać trochę wisielczy humor, a trochę pruska furia na widok tego, co się dzieje w Łodzi w ogóle, a z łódzkimi zabytkami w szczególności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne jest to co napisałeś, ale ja mam podobne obawy. Chcę więc utrwalić jeszcze od całkowitego zapomnienia - zanim będzie za późno - sporą ilość istniejących jeszcze modernistycznych obiektów w naszym mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czeka ją taki los jak inne podobne obiekty, a za jakiś czas (po kolejnej zmianie ustroju i sojuszów) dowiemy się w jaki sposób w naszym mieście nowe fortuny powstawały na gruzach starych. Chyba, że znalazłby się jakiś bardzo bogaty hobbysta, interesujący się okresem przed Wielką Wojną i starający się go przywracać do życia. Zanim jednak to i owo nastąpi nasze dzieci i wnuki będę musiały jeździć do Paryża albo Petersburga, jeśli im się zechce zobaczyć dziewiętnastowieczne ulice. Obawiam się, że ta ostatnia sprawa będzie dotyczyć wszystkich miast w naszym kraju, może z wyjątkiem Krakowa czy Poznania, jak dobrze pójdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.