Facebook Google+ Twitter

Jaki sprzęt dla DJ'a?

"Hey Mr. DJ put a record on I want to dance with my baby" tako rzecze Madonna. A rolą didżeja jest grać dobrze. Umiejętności i doświadczenie to połowa sukcesu. Druga połowa to sprzęt grający.

 / Fot. Przemysław KorycińskiWybór asortymentu DJ’a nie jest sprawą łatwą. Składa się na niego – to przede wszystkim – nasz budżet, umiejętności muzyczne, „pojęcie” o sprzęcie, nad którego kupnem się zastanawiamy, jego przyszłe zastosowanie (gdzie zamierzamy grać?), opinie innych użytkowników, marka i wiele innych czynników.

Zestaw do muzykiMarcin Żak ma 25 lat. DJ'em jest od prawie trzech, gra w warszawskich klubach.
– Podstawowy zestaw to mikser, gramofon i odtwarzacz CD. Dzięki tym trzem składnikom można robić muzykę – mówi Marcin. – Sam jednak posiadam tylko mikser i dwa kontrolery – dodaje DJ. Kontroler zastępuje gramofon i odtwarzacz, wystarczy mieć tylko mikser. – Nie potrzeba kupować płyt winylowych, CD, jest to wygodne i nowoczesne. Wystarczy tylko komputer
i karta muzyczna przetwarzająca muzykę. Ja gram muzykę klubową, kontroler i mikser to sprzęt typowy dla takiej muzyki. Wszystko to oczywiście kwestia gustu i podejścia, klasyczni DJ-e grają na podstawowym zestawie – dodaje Marcin.

Czym się kierować?- O tym, na jakim sprzęcie gramy, decyduje przede wszystkim nasz budżet. Jeśli mamy pieniądze, to nie będę oryginalny, gdy powiem, że przy zakupie trzeba kierować się jakością i możliwościami – mówi DJ. Zwraca on także uwagę, żeby przyjrzeć się marce produktu. Nie musi być tak, że sprzęt mniej popularnego producenta będzie gorszy jakościowo, ale z reguły firmy cieszące się uznaniem na rynku robią produkty mniej awaryjne. Opinia znajomych muzyków jest także cenna, wiadomo, że im więcej doświadczenia, tym osoba jest bardziej „obeznana w temacie”. – Dziś klient ma do wyboru całą gamę sprzętu muzycznego. Dostanie w zasadzie to, na co przyjdzie mu ochota. Wszystko zależy oczywiście od tego, ile chce wydać. Sklepy mają bardzo szeroki asortyment, a obsługa po wstępnej diagnozie potrzeb klienta na pewno doradzi jaki sprzęt, do jakiej muzyki i za jaką cenę kupić. Tutaj ważny jest nie tylko potencjał urządzenia, ale również umiejętności osoby, która zamierza z niego korzystać. Sprzęt powinniśmy wybierać pod siebie: pod wiedzę na temat tego jak grać i pod styl muzyczny, który chcemy uprawiać – mówi nasz ekspert Michał Filipowski, członek zarządu firmy Pro Lighting
i sklepu internetowego prosklep.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.