Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15249 miejsce

Jaki styl kuchni wybrać?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-17 16:47

Dzisiejsze wnętrze stało się przestrzenią do wielu rozważań i wyborów. Gdy już nie musimy godzinami wystawać w kolejkach, by zdobyć przypadkowy regał, sami możemy rozstrzygnąć, co i gdzie wstawić do naszej kuchni.

kuchnia w stylu nowoczesnym / Fot. Urszula TomaszewskaDążenie do swobody w wyrażaniu swojej osobowości powoduje odrzucenie tradycyjnych zasad i schematów projektowania na rzecz rozwiązań nietuzinkowych. Obecne trendy dają szeroki wachlarz możliwości projektowych. Producenci prześcigają się w nowych pomysłach.

Nie bójmy się aranżować wnętrz o indywidualnym charakterze. W końcu to nasze domy, więc najważniejsze, by ich wystrój był w zgodzie z naszymi upodobaniami. Nie kreujemy wnętrza, by wystawiać je na opinie innych, bo nie sposób sprostać wszystkim gustom naraz.

Przede wszystkim sami powinniśmy czuć się dobrze we własnym domu. Projekt powinien być oparty o kolory, które lubimy, w których czujemy się dobrze, a nie o lansowane w katalogach. Szukając inspiracji, przeglądamy dziesiątki czasopism i strony w internecie. Jesteśmy zagubieni w ilości dostarczonych nam informacji. Już na wstępie powstaje podstawowy problem: co wybrać? Zdecydujmy się na jeden konkretny styl. Każdy trend ma jednak swoiste cechy.

Styl tradycyjny

Aranżacja kuchni to inwestycja na wiele lat. Style tradycyjne nie wychodzą z mody nigdy. Klasyka jest ponadczasowa w przeciwieństwie do awangardowych pomysłów, które szybko mogą się znudzić. Taka kuchnia zwycięsko wytrzymuje próbę czasu. Kuchnia urządzona w stylu klasycznym będzie zawsze modna, bowiem jej atutem jest ponadczasowość.

Najbardziej tradycyjny jest styl rustykalny. Kreatorzy tego kierunku nawiązują do danej kultury. Kuchnie sprawiają wrażenie zamieszkanych od lat. Styl ten wprowadza ciepły i sielankowy nastrój do wnętrza. Stawia na podkreślenie naturalnego piękna drewna. Cechują go drewniane meble zdobione frezami, pilastrami i gzymsami. Niekiedy drzwiczki bywają nierównomiernie barwione i przecierane, żeby wyglądały na stare i podniszczone. Przeszklone szafki często ozdobione są witrażami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo praktyczne wskazówki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.