Facebook Google+ Twitter

Jaki widok roztaczałby się z Ziemi, gdyby zastąpić Księżyc planetami Układu Słonecznego? (wideo)

Co by się stało, gdyby satelitę Ziemi zastąpić planetami Układu Słonecznego? Na to pytanie odpowiada klip, który jakiś czas temu umieściła na YouTubie rosyjska Federalna Agencja Kosmiczna.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTubeNa kanale Federalnej Agencji Kosmicznej opublikowano w ubiegłym roku film pokazujący, jaki widok roztaczałby się z naszej planety, gdyby zamiast Księżyca umieścić w jej pobliżu planety Układu Słonecznego. Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to wyłącznie żart. Oddziaływanie grawitacyjne gazowych olbrzymów: Jowisza, Saturna, Urana czy Neptuna, uniemożliwiłoby zobaczenie czegokolwiek. Ziemia nie przetrwałaby prawdopodobnie takiego sąsiedztwa.

Na początku klipu widzimy Merkurego. Widok byłby bardzo podobny do obecnego. Okazalsza byłaby Wenus. Mars zachwycałby rdzawym kolorem powierzchni. Prawdziwą zmianę przyniósłby Jowisz, gdyby znieść prawa fizyki i umożliwić, by planeta znajdowała się w pobliżu Ziemi, zajmowałaby sporą część nieba. Podobnie rzecz miałaby się z Saturnem. Mniej okazałaby byłyby Uran i Neptun. Na końcu widzimy, jak wyglądałaby... Ziemia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.