Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13985 miejsce

Jaki Wrocław? Miasto okiem mieszkańców

W dniach od 20 lipca do 20 września, na terenie Wrocławia 160 wolontariuszy przeprowadziło badania na grupie 1,3 tys. mieszkańców. Dociekali, co się mieszkańcom nie podoba w mieście i jakie sprawy powinny być załatwione w pierwszej kolejności.

 / Fot. Ireneusz Mosiczk / Fot. .21 września w klubie „Minerwa” przy Kalamburze odbyła się konferencja prasowa Jacka Uczkiewicza-kandydata na prezydenta Wrocławia. Udział wzięli w niej koordynatorzy badań: Dominik Kłosowski, Patryk Wroński oraz Leszek Cybulski-przewodniczący miejskiej SLD.

Badania prowadzone były dwutorowo. Pierwsza grupa wolontariuszy, kierowana przez Dominika Kłosowskiego, zajmowała się bezpośrednim kontaktem z mieszkańcami. Druga grupa, pod kierownictwem Patryka Wrońskiego, pracowała wykorzystując do tego celu internet i założoną w tym celu stronę.

Obie metody poznawcze różniły się metodologicznym podejściem do wykonywanego zadania. Obie w efekcie końcowym dały identyczny obraz sytuacji w mieście. Badania wykorzystane będą do uaktualnienia programu wyborczego wrocławskiej lewicy oraz jako bezcenny materiał w kampanii wyborczej kandydata.

Ankietowanym zadano trzy pytania otwarte oraz jedno szczegółowe.

Na pytanie; Co Ciebie najbardziej denerwuje we Wrocławiu?
Co Ciebie najbardziej denerwuje we Wrocławiu? / Fot. Ireneusz MosiczukZdecydowana większość mieszkańców wskazała na komunikację i bezpieczeństwo. Jako podstawowe problemy miasta, z którymi dotychczasowa władza nie potrafiła skutecznie walczyć. Podnoszono brak patroli policyjnych i straży miejskiej na osiedlach, szczególnie tych zagrożonych patologią społeczną jak Brochów, Rakowiec. Zaniepokojenie budzić musi szczególnie wskazanie na Rakowiec, gdzie specjalnie powołano komisariat policji z myślą o bliższym kontakcie z mieszkańcami.

W pytaniu drugim zapytano; Co zmieniłbyś w pierwszej kolejności?
Co zmieniłbyś w pierwszej kolejności? / Fot. Ireneusz MosiczukMieszkańcy wskazywali na brak właściwej współpracy urzędu miejskiego z mieszkańcami. Wskazywali na pilna potrzebę wprowadzenia zmian w pracy urzędu. Lekceważenie próśb i sugestii. Niejednokrotnie zachodzi konieczność wielokrotnego monitowania, zdaniem mieszkańców, prostych spraw. Nie bez znaczenia jest chaos i brak właściwej koordynacji w remontach układu komunikacyjnego. Jest to o tyle dziwne, że wielu odpowiedzialnych urzędników sprawuje swój urząd od prawie 20 lat. Permanentne poprawki na już wyremontowanych ulicach, niewłaściwa organizacja ruchu, niedostateczny kontakt z mieszkańcami w celu zasięgania opinii to tylko niektóre z podnoszonych zarzutów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Asiu, masz rację. Potwierdzasz uzyskane dane. Zgadzam się z Tobą również w aspekcie obietnic i ich późniejszej realizacji. Mamy w ręku potężny oręż, "pióro", wytykajmy gołosłowie. Wytykajmy niespełnione obietnice. Uśmiałem się dzisiaj widząc w prasie zdjęcię naszego miejskiego Prezydenta, który ponoć wczoraj przyjechał do pracy skuterem. Był to dzień bez samochodu, promujący jazdę MPK. Ale pan Dutkiewicz wolał na skuterze, podarowanym Straży Miejskiej (emblematy widoczne na błotnikach), zademonstrować swoją..... no właśnie, co? Cały czas kontynuowany pd dziesięcioleci w mieście pijar. Oj, oj. Czas coś "spłodzić" na te omamianie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.09.2010 13:51

Co mnie wkurza w moim mieście? Brak bezpieczeństwa i przyzwolenie na ogólny bałagan. Dlaczego boję się chodzić wieczorem nawet po swoim osiedlu, dlaczego oprócz zagrożenia panuje wszechobecna znieczulica i nie można liczyć na żadną pomoc??? Dlaczego nie widać ani w dzień ani wieczorami żadnych służb mundurowych dlaczego na osiedlach rządzą żule czy jak tam się dziś nazywają? Dzisiaj dobry czas na wszelkie obiecanki ale co z tego zostanie? Dużo pytań , nie oczekuję odpowiedzi bo ...i tak nie uwierzyłabym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.