Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32340 miejsce

Jakich zawodów Polacy nie chcieliby nigdy wykonywać?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-20 22:08

Jesteś znudzony swą pracą? Codziennie marzysz o zmianie zajęcia? Przeczesujesz ogłoszenia o pracę? 
A co powiesz na takie?

Tej jesieni Discovery Channel prezentuje seriale o brudnej robocie i o zwykłych ludziach, którzy wykonują najbardziej odrażające, niebezpieczne i często zupełnie nieznane zawody świata. W związku z nowymi premierami, Discovery Channel postanowiło zapytać Polaków, czy są zawody, których nigdy nie chcieliby wykonywać.

Na zlecenie kanału Discovery Channel TNS OBOP przeprowadził w dniach 3-6 września 2009 r. badanie* na losowej próbie 1002 kobiet i mężczyzn mieszkających w Polsce, dotyczące opinii o niechętnie wykonywanych zawodach. Okazało się, że najwięcej badanych za najgorszy zawód uważa pracownika kostnicy (33 proc.). Wiele osób nie chciałoby zajmować się sprzątaniem zwłok z miejsca wypadku (17 proc.). Dla 13 proc. badanych pracownik ubojni zwierząt jest również mało atrakcyjnym zajęciem. Natomiast takie zawody jak śmieciarz, technik zajmujący się wywozem i obróbką szamba, a nawet osoba sprzątająca toalety są uznawane za najbardziej nieatrakcyjne tylko przez 4-7 proc. badanych. Najciekawsze jest to, że prawie żaden przebadany mężczyzna nie zadeklarował, że nigdy nie wykonywałby pracy pomywacza w restauracji.

Na Discovery Channel zobaczysz ludzi, którzy wykonują prace, którzy wykonują jeszcze gorsze prace, o których nie miałeś pojęcia. Od 1 września można oglądać serial "Brudna robota", w której znany i ceniony gospodarz programu - Mike Rowe, odbędzie staż w różnych zakładach pracy, gdzie ryzyko, niebezpieczeństwo, brud 
i koszmarny odór są chlebem powszednim dla ludzi, mających zwykle nietypowy fach.

8 września na Discovery Channel pojawiła się nowa seria "Zabij szkodnika!", w której podążysz śladami pogromców insektów z Los Angeles, którzy wypędzają z domów i firm gryzonie, karaluchy, termity, pająki, skunksy, ptaki oraz inne niemile widziane stworzenia. Od 10 września poznajemy hardą naturę i niezłomność ludzi, którzy biorą udział w wyścigu do złóż ropy naftowej. Historie prawdziwych twardzieli w najbardziej ryzykownej branży świata obejrzysz w nowej serii "Czarne złot"o na Discovery Channel.

Już od 1 października można obejrzeć 5. serię "Najniebezpieczniejszego zawodu świata". Zobaczysz zmagania człowieka z żywiołem, własnymi słabościami i niedogodnościami życia na morzu. Poławiacze krabów tracą przyjaciół, połowy i statki. 
Tu nie ma czasu na użalanie się nad sobą! Od 5 listopada poznasz także inny niebezpieczny, morski zawód: poławiacza homarów. W serii "Poławiacze homarów" zobaczysz, jak każdego dnia setki przedstawicieli tego skrajnie niebezpiecznego zawodu walczą z żywiołem, aby dostarczyć na stół milionów Amerykanów ich ulubiony przysmak: homara.

„Brudne roboty” na Discovery Channel:
"Brudna robota" od 1 września, w każdy wtorek o godz. 22.30
"Zabij szkodnika!" od 8 września, w każdy wtorek o godz. 21.30
"Czarne złoto" od 10 września, w każdy czwartek o godz. 22.30
"Najniebezpieczniejszy zawód świata" od 1 października, w każdy czwartek o godz. 21:30
"Poławiacze homarów" od 5 listopada, w każdy czwartek o godz. 22:30

* Badanie TNS OBOP przeprowadzone na zlecenie Discovery Channel w dniach 3-6 września 2009 r. na próbie ogólnopolskiej, losowo wybranej, reprezentatywnej grupie 1002 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakoś deratyzatora nie wymieniono...ciekawe czemu;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.10.2009 21:01

Oglądałem kilka odcinków, faktycznie BRUDNA ROBOTA :) Jeżeli chodzi i poławiaczy homarów, to na dodatek niebezpieczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.