Facebook Google+ Twitter

Jakie będzie "Lato Konesera" w Warszawie?

Już niebawem, w zabytkowej wytwórni wódek na Pradze - Północ, rozpocznie się "Lato konesera" - największy wakacyjny festiwal artystyczny w Warszawie. Jednym z jego organizatorów jest m.st. Warszawa.

Festiwal rozpocznie się w czerwcu, a zakończy na jesieni, w połowie października. Pierwszym wydarzeniem rozpoczynającym program „Lato Konesera”, będzie Festiwal "Ciało/Umysł", który odbędzie się w dniach 6 -15 czerwca. Misją festiwalu jest tropienie najciekawszych trendów polskiej i światowej sztuki tańca oraz prezentacja nowych tendencji w tej sferze.

Już wiadomo, że organizatorzy zaplanowali wiele innych niezapomnianych atrakcji dla wszystkich uczestników imprezy. Od 30 czerwca każdego wieczoru pod gołym niebem, odbywać się będą darmowe seanse filmowe dla wszystkich miłośników kinematografii. Natomiast dla tych, którzy wolą sztukę, w dużej przestrzeni Magazynu 1 swoje spektakle m.in. „Anioł w Ameryce”, pokazywać będzie teatr Krzysztofa Warlikowskiego.

W październiku na zakończenie odbędzie się cykl koncertów jazzowych – Olympus Jazz Nights.

Współorganizatorami wydarzenia są: BBI Development oraz spółka Juvenes – właściciel terenu.

Dla dzieci utworzona zostanie zielona murawa, na której będą mogły całymi dniami bawić się i korzystać przygotowanych dla nich atrakcji - takich jak: gra w boule (kule), kapsle czy szachy. Jednak według organizatorów największym zainteresowaniem będzie cieszyć się gra miejska na bazie książki „Przygody Mikołajka”. Młodzież będzie mogła wziąć udział w wielu ciekawych projektach m.in. Studio Puff-Buff Design - warsztatach prowadzonych przez znanych designerów. Natomiast osoby starsze będą mogły uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez szkołę Tai Chi.

Co jeszcze nas czeka?

Na początku maja prezydent miasta stołecznego Warszawy ogłosił konkurs, dla wszystkich organizacji pozarządowych na zorganizowanie imprez, które wzbogacą „Lato Konesera”. Miasto przeznaczyło na ten cel pół miliona złotych. - Pieniądze przyznamy tym animatorom, którzy zaproponują najciekawsze projekty - powiedziała „Życiu Warszawy” Wanda Górska, zastępca dyrektora miejskiego biura kultury.

Na zgłaszanie pomysłów jest czas do początku czerwca, zaś przedstawienie kompletnej listy współtwórców oferty „Lata Konesera” będzie możliwe dopiero po zakończeniu procedury selekcji ofert, które wpłyną do Biura Kultury i opublikowaniu wyników konkursu (około połowy lipca).

Proponowanym motywem przewodnim sezonu letniego podczas całej imprezy jest hasło „W międzyczasie”. Tymczasowość - jako bardzo charakterystyczna w pejzażu polskim kategoria najczęściej odbierana jest w sposób negatywny, dlatego też projekt w „W międzyczasie” proponuje ukazanie jej innych wieloznacznych i pozytywnych kontekstów artystycznych i społecznych. Organizatorzy chcą zachęcić wszystkie stowarzyszenia oraz fundacje do zrealizowania serii niezależnych i ciekawych przedsięwzięć artystycznych osnutych wokół przysłowiowego międzyczasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.