Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5646 miejsce

Jakie jest "Życie w pożyciu" według Szymona Majewskiego?

"Życie w pożyciu" to zbiór felietonów Szymona Majewskiego o współczesnym związku - jego wadach i zaletach. To połączenie dobrego humoru, burzy uczuć i trafnych spostrzeżeń na tematy damsko-męskie.

okładka / Fot. wydawnictwo ZwierciadłoBardzo lubię specyficzne poczucie humoru Szymona Majewskiego. Żałuję, że nie prowadzi już programu "Mamy Cię!" oraz nie ma już na antenie "Szymon Majewski Show". Niestety radia słucham sporadycznie i nigdy nie trafiam na audycję "Bułka z Szymkiem", gdyż zazwyczaj jeszcze wtedy śpię. Dlatego pozostaje mi jedynie książka "Życie w pożyciu".

"Życie w pożyciu" to zbiór 42 felietonów Szymona Majewskiego, w których showman opowiada o współczesnym związku, na przykładzie swojego 22-letniego małżeństwa. To książka o miłości i o tym, że czasami zamiast się ciskać lepiej się uśmiechnąć. To także zbiór sposobów i instrukcji jak spuszczać powietrze z pęczniejącego czasami nadmiernie balona o nazwie "Małżeństwo". Już same tytuły felietonów są zabawne - m.in. "Powłosie", "Domo niewiadomo" czy "Estetkoterrorystka".

Szymon Majewski / Fot. wydawnictwo ZwierciadłoJak autor napisał we wstępie: Jesteśmy z Magdą 22 lata. To dużo, ale mi marzy się rekord: pięćdziesiąt, a może nawet sześćdziesiąt lat. Tak, chciałbym dostać medal w tej długodystansowej konkurencji. Małżeństwo mnie zaciekawia, zadziwia, codziennie daje mi kilka tematów do analizy. Dlaczego raz żona myśli tak, a raz tak, co kryje się za jej miną, spojrzeniem, gestem? Interesuje mnie to tak bardzo, że chciałbym kiedyś wybrać się na wakacje do jej głowy, zwiedzić jej szare komórki, poleżeć tam, posiedzieć, pogrzebać w szufladach.

Książkę czyta się szybko, gdyż teksty są krótkie, zabawne i napisane lekkim językiem. Szymon Majewski dzieli się w nich swoimi trafnymi spostrzeżeniami na temat życia małżeńskiego. Pokazuje schematy sytuacji, jakie mogą mieć miejsce w związku damsko-męskim oraz pisze, jak postrzega męża i żonę.

Jedne felietony są zabawne, oparte na gierkach słownych (np. zasłona - za słona). Inne są wzruszające - dobrym przykładem jest tekst "20 lat minęło". Znałem ją trzy godziny i już wiedziałem, że Ją kocham. Nie wiedziałem tylko, jak Jej to powiedzieć. Już wiedziałem, że to ta, że żadna inna. (...) Byłem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. I jestem nadal, gdy Magda jest obok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.