Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5477 miejsce

Jakie kobiety kręcą facetów?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-07-24 09:40

Jak dowiedli naukowcy z Uniwersytetu Groningen w Holandii, każda nowo poznana dziewczyna powoduje u facetów podniesienie w ich organizmie poziomu męskiego hormonu testosteronu. Ciało mężczyzny reaguje na samą obecność kobiety, niezależnie od tego, czy jest ładna, czy brzydka.

 / Fot. AKPAW eksperymencie, opisanym na łamach magazynu naukowego "Hormones and Behaviour", wzięło udział 63 studentów w wieku od 21 do 25 lat, nieświadomych celu badania. Pobrano od nich próbkę śliny, a następnie pojedynczo poproszono do pomieszczenia, w którym mieli rozwiązywać łamigłówki sudoku.

Czekali tam na nich mężczyzna lub kobieta, również rozwiązujący sudoku. Następnie badacz opuszczał pokój pod jakimś przekonującym pretekstem. W tym czasie studenci przez pięć minut przebywali sam na sam z nieznajomymi mężczyzną lub kobietą.

Gdy badacz wracał, pomieszczenie opuszczali nieznajomy/nieznajoma, a następnie student dostawał kwadrans na samodzielne rozwiązanie łamigłówki. Po tym czasie znów badano poziom testosteronu w jego ślinie. Panowie musieli też ocenić, czy podobała im się kobieta, którą właśnie poznali.

Okazało się, że niezależnie od stopnia atrakcyjności kobiety poziom męskiego hormonu był średnio o 7,8 proc. wyższy niż przed badaniem. Większy wzrost testosteronu odnotowano u mężczyzn agresywnych i dominujących. Neuroprzekaźnik pozostał na niezmienionym poziomie, jeśli badanym przyszło rozwiązywać sudoku w towarzystwie innego mężczyzny. - Wzrost testosteronu jest automatyczną męską reakcją, która aktywuje receptory w organach i systemie nerwowym. Tym samym przygotowuje ludzkie ciało do uwodzenia partnera - twierdzi Leander van der Meij, autor badań. - Więcej gestykulują, starają się utrzymywać kontakt wzrokowy, prężą ciało, a także częściej przechwalają się, by zrobić wrażenie. A przecież takie zachowania działają na kobiety - wyjaśnia van der Meij.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

sugerując się zamieszczoną fotografią Dody można się domyślać, że facetów kręcą kobiety wulgarne, hałaśliwe i wytatuowane :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

odp na pytanie: wszystkie ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.07.2008 16:16

No tak. Grupa 63 (!) studentów (!) jest bardzo reprezentatywna. Uwielbiam takie pseudobadania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.