Facebook Google+ Twitter

Jakie materiały uznaliśmy za najlepsze w ubiegłym tygodniu? Zobaczcie

Nagrody książkowe i fanfary dla Roberta Dorabiały, Marcina Nowaka i Agnieszki Wasztyl oraz Joanny Palusiak w kategorii - zdjęcia. Wyróżnienia i gratulacje dla autorów pozostałych materiałów. Oj, było co poczytać i obejrzeć przez miniony tydzień na stronach Wiadomości24.pl.

Robert Dorabiała syntetycznym tekstem: "Składka rentowa w dół. Nareszcie!" błyskawicznie zareagował na decyzję Sejmu o obniżeniu składek rentowych. Kto na tej decyzji zyska i ile? Wszystkiego można się dzięki niemu dowiedzieć. Robert jest doradcą podatkowym, więc nie trzeba mu wierzyć tylko na słowo.

Marcin Nowak zadał zaś sobie ciekawe pytanie: jak będzie wyglądała polska, futbolowa reprezentacja, która zagra podczas mistrzostw Europy, organizowanych przez Polskę i Ukrainę. Efekt to tekst " Z kim na Euro 2012, czyli przegląd młodych wilków." Kto chce przekonać się, na kogo stawia Marcin, niech przeczyta, jeśli jeszcze tego nie zrobił.

Materiał Agnieszki Wasztyl: "Od 17 lat z rakotwórczym grzybem w mieszkaniu..." to przykład trudnych materiałów. Trudnych, bo wymagających wiele czasu, uwagi i serca. W dodatku poruszających kwestie, nie dla wszystkich czytających może istotne. Dla opisywanej rodziny stanowiące jednak o jej bycie. Gratulacje dla Agnieszki.

Maciej Lewandowski znalazł rozwiązanie zagadki nowej gwiazdy internetu, wykreowanej przez brytyjską telewizję. "Paul Potts - wielki talent, czy oszust, rodem z... opery?" - pyta Maciej w tytule, a w materiale udziela na to pytanie odpowiedzi. Ponad siedemdziesiąt komentarzy pod tekstem to widomy znak zainteresowania tą sprawą.

Wiele kontrowersji wzbudził tekst Janusza Dymidziuka (wspartego przez Przemka Trubalskiego i Agatę Ślusarczyk). "Serwer ftp Uniwersytetu Warszawskiego pełen pirackich plików". Jak się okazuje, nie wszystkich dziwi fakt, że na serwerach państwowej uczelni przechowuje się i udostępnia nielegalnie setki megabajtów muzyki i filmów.

Kolejny raz klasę pokazała Ewa Kowalska. W wywiadzie udzielonym przez Jarosława Wałęsę jednej z gazet dostrzegła coś, co warto było rozwinąć. Otóż syn byłego prezydenta i poseł Platformy stwierdził, że w sierpniu chciałby oprowadzać po Gdańsku zagraniczne wycieczki, a do tego czasu - uzyskać uprawnienia przewodnika. Ewa wykazała, że przewodnikiem nie zostaje się ot, tak sobie, z dnia na dzień. Szczegóły w tekście "Czy Wałęsa junior przeskoczy... przepisy?".

"Szarpanina na rondzie płk Ryszarda Kuklińskiego w Słupsku" to drugi tekst Jarosława Sikory. Nie dość, że bezstronnie zrelacjonował incydent z udziałem miejscowych notabli, to zrobił zdjęcia i nie zwlekając wysłał materiał do redakcji.

"Mam w dupie małe miasteczka?" cytuje Bursę w tytule swego materiału Paweł Mazur. I na przykładzie Połańca, za pomocą cytatów z wypowiedzi jego mieszkańców, wykazuje plusy i minusy mieszkania w takim właśnie małym miasteczku.

"Uważa się, że rok 2007 jest rokiem, w którym u wybrzeży USA może pojawić się kilka katastroficznych huraganów, być może silniejszych niż słynna "Katrina" - pisze Marcin Nowak, przyszły geograf, w ciekawym
tekście "Nowemu Jorkowi grozi zalanie - nadciąga 7-metrowa fala?"

Robert Dorabiała w artykule "Paul Potts, YouTube, prawa autorskie - ostra walka o wielkie pieniądze" rozważa kwestie praw autorskich, reklamy i wielkich zysków, jakie nieść za sobą może odstąpienie od reguł, których przestrzeganie egzekwują (od innych) medialne molochy.

I znów Marcin Nowak. Tym razem w tekście o reakcjach mieszkańców Gliwic na plany przeprowadzenia autostrady w pobliżu ich domów. Trudny do rozplątania węzeł sprzecznych interesów niejednorodnego, jak się okazuje, Śląska.

Iwo Szaleniec pokusił się o uzyskanie komentarza fachowca na temat ekonomicznych elementów programu Partii Socjaldemokratycznej Łukasz Foltyna. Co na ten temat sądzi dr Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha? Przeczytaj w wywiadzie: "Robert Gwiazdowski o programie Partii Socjaldemokratycznej".

Kolejny, wspaniały tekst zawdzięczamy Beacie Biały. "Za rok, może dwa, szkoła dostanie nowy prezent od MEN. Wychowanie do życia w rodzinie. Obowiązkowe i na ocenę. A spróbuj się nie zgodzić z tym, co o antykoncepcji mówi pani od WDŻR!" - pisze Beata w materiale "Rodzina z podręcznika, czyli stosunki MEN-sko damskie"

Paweł Wężyk zamieścił ciekawie napisaną relację z meczu żużlowego: "Żużel II liga: Orzeł - Kolejarz 37:55!". Dodał swoje zdjęcia. I wyprzedził nawet lokalną telewizję, która relację z lania, jakie dostał łódzki Orzeł, dała dopiero następnego dnia.

Bardzo interesujące i praktyczne rady zawiera materiał Adama J. Pisuli:
ze"Makrofotografia - jak z muchy zrobić modelkę" ze zdjęciami Grzegorza Sosnowskiego. Warto przeczytać, nim zaczaimy się w trawie, z aparatem ustawionym na tryb makro.

Zdecydowanie większe obiekty sfotografował Piotr Gocał, który nadesłał galerię zdjęć z
Sopotu: "Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody CSI".

Jak wyglądają przygotowania do startu balonu, uchwycił Janusz Dymidziuk. Janusz zapowiada wprawdzie, że nie będzie już pisał, jedynie - nadsyłał zdjęcia i komentował. Zdjęcia robi świetne, komentarze daje przemyślane. Mam jednak nadzieję, że i tekst - od czasu do czasu - nadeśle.

Spośród zarejestrowanych autorów, najlepsze zdjęcia z zalanej deszczem Łodzi przysłała Joanna Palusiak. Joanno, tak trzymać! Zobaczcie sami.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 20.06.2007 23:36

Yeah... single malt in double pack... :-)))

Ja juz teraz rozumiec... :-)))

Janusz, dzieki za wylozenie kawy na lawe... w moim wieku to czasami konieczne... :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.06.2007 22:49

Part odpowiedzial w tym watku,a nie w tamtym artykule. :) Chodzilo o to, ze maga byc uzytkownicy niezarejestrowani, ktorzy nadeslali jakis material (o czym wspomnialem w drugiej odpowiedzi tego watku). A Pawel odpowiedzial Maciejowi, ze ja Jemu wczesniej odpowiedzialem :) i wstawil linka do przykladowego artykulu autorstwa "Gosc dnia". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.06.2007 22:45

Ok... przeczytalem...
Mimo tego jednego nie rozumiem (Pawel, jesli sie robie upierdliwy, to mi to powiedz i zamykam buzie) :-)

Pawel pisze: "Part odpowiedział...
Patrz np. tu: link 1159.html"

Na co Part odpowiedzial? Przy tym artykule jest jeden, jedyny komentarz... autorstwa Agaty, a nie Parta..

jestem tak samo glupi jak balem przed lektura...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.06.2007 22:38

wpisywalem juz: " _pod_rysami"... bez sukcesu...Sprobuje z "wypadkiem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest od początku serwisu...
Stosujemy gdy nagle (czasem tak jest) dostajemy coś, czego szkoda zmarnować, a dana osoba (np. polityk) jeszcze się nie zarejestrowała... Żadna nowość, nie jest to też wyjątek...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.06.2007 22:27

Macku, z trojka przed... tez mi nie dziala... ja wiem... juz sie dzisiaj dowiedzialem, ze nie mam pojecia o programowaniu i przyjalem te slowa z pokora :-))) ale robie sie odrobinke nerwowy, bo chcialbym wreszcie przeczytac ten artykul o tym wypadku w polskich Tatrach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.06.2007 18:01

Pawle, przegladarka nie znajduje tego artykulu... wchodzi strona glowna... tak, jakby byl usuniety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Part odpowiedział...
Patrz np. tu: link 1159.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.06.2007 12:59

Maciek, pewnie chodzi o to, ze bywaja teksty, ktore nadeslal "Gosc dnia", czyli osobnik niezarejestrowany, ktory podeslal jakis material na temat, ktory go zainteresowal...

Przy okazji, jak juz tu jestem, to dziekuje za wyroznienie(a). I... za zamieszanie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.