Facebook Google+ Twitter

Jakie postulaty są ważne dla kobiet w wyborach samorządowych?

Współautorzy: Barbara Podgórska

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety w Sosnowcu zaprasza na otwarty wykład połączony z dyskusją, na temat najważniejszych dla kobiet spraw w mieście.

 / Fot. Aktywne Kobiety - Dla kogo zaprojektowane jest miasto?Czy przysłowiowe „krzywe chodniki”, „brudne trawniki”, „śmierdzące autobusy” to bolączki kobiet, a jeśli tak – dlaczego? – zastanawia się Monika Sobańska, wiceprezeska stowarzyszenia. - Czy kobiety na równi z mężczyznami mogą korzystać z miejskich zasobów? Czy w równym stopniu co mężczyźni korzystają z dóbr i usług publicznych? Jakie sprawy są ważne dla kobiet w mieście - to wybrane kwestie poruszane podczas wykładu i dyskusji. Przyjrzymy się wybranym inwestycjom i przedsięwzięciom na Śląsku, odniesiemy się do różnorodnych publikacji i opracowań dotyczących rozwoju miast, w tym. do Zrównoważonego Rozwoju Metropolii Silesia

Wykład poprowadzi Beata Maciejewska - prezeska Fundacji Przestrzenie Dialogu, działaczka społeczna. Współautorka publikacji o zrównoważonym rozwoju metropolii Silesia. Autorka i trenerka programów szkoleniowych oraz publikacji dotyczących rozwoju lokalnego równości. Wcześniej dziennikarka "Newsweeka", "Przekroju", "Gazety Wyborczej". Wykład odbędzie się w ramach projektu "Wybory Kobiet - zwiększenie partycypacji kobiet w procesach podejmowania decyzji", w ramach którego Stowarzyszenie Aktywne Kobiety przygotowuje kandydatki w wyborach samorządowych na Śląsku do objęcia stanowisk politycznych.

Wykład współfinansowany jest przez Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2010 oraz Program Grundtvig - Uczenie się przez całe życie.

Serdecznie zapraszamy 14 października o godzinie 17.00 do siedziby Stowarzyszenia Aktywne Kobiety na ulicę 3 maja 11.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.