Facebook Google+ Twitter

Jakie szanse na Oscara mają "Sztuczki"?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-13 18:45

W USA zakończył się pierwszy etap promocji "Sztuczek" Andrzeja Jakimowskiego, polskiego kandydata do Oscara - poinformował Maciej Karpiński z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wczoraj także upłynął termin nadsyłania kartek do głosowania przez Amerykańską Akademię Filmową, która 22 stycznia ogłosi nominowanych do tegorocznych Oscarów.

Zakończony pierwszy etap promocji "Sztuczek" obejmował między innymi 7 pokazów dla członków Akademii, a ponadto pokazy dla dziennikarzy w Hollywood i ogłoszenia w prasie. Inne działania, praktykowane w przeszłości, jak organizowanie przyjęć dla głosujących i wręczanie im prezentów, są zakazane przez regulamin Amerykańskiej Akademii Filmowej - powiedział Maciej Karpiński.

Reakcje na polski film są bardzo dobre zarówno ze strony członków Akademii, jak i dziennikarzy - poinformował Maciej Karpiński. Pierwszy etap promocji polskiego kandydata kosztował około pół miliona złotych. Drugi rozpocznie się, jeżeli "Sztuczki" zdobędą nominację do Oscara.

Krytycy różnią się w ocenie szans filmu Andrzeja Jakimowskiego na nominację. Według Magdy Sendeckiej, historia chłopca, który gra z losem o swoje szczęście może się spodobać w USA. Natomiast Andrzej Kołodyński podkreśla, że to historia opowiedziana jest zbyt subtelnymi środkami, by zwrócić uwagę jurorów.

Szanse "Sztuczek" zwiększa fakt, że film trafił do regularnej dystrybucji w amerykańskich kinach, a więc nie jest zupełnie nieznany.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.