Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11494 miejsce

Jakie tajemnice kryją flagi państwowe? Zobacz prezentację, dzięki której dowiesz się więcej o tych symbolach

Na flagi państwowe patrzymy często bezrefleksyjnie. Tymczasem praktycznie każda z nich ma interesującą historię i symbolikę. Na stronie flagstories.co dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat tych symboli państwowych.

 / Fot. flagstories.coZastanawiałeś się kiedyś jaki jest dominujący kolor występujący na flagach państwowych? Przeważa czerwony w różnych odcieniach. Na drugim miejscu znajdzie się niebieski. Czerwień symbolizuje najczęściej krew, odwagę. Błękit nawiązuje do morza, nieba, a biel kojarzona jest z czystością i pokojem.

Jaki jest z kolei najbardziej popularny wzór flagi? Przeważają trzy pasy poziome. Kolejną pozycję zajmują flagi z trzema pasami pionowymi. Symbole składające się z dwóch pasów poziomych, jak na fladze RP, należą do mniejszości. Najczęściej pojawiającym się symbolem jest gwiazda. Popularne są również: tarcza i krzyż. Na kilkunastu flagach zobaczymy Słońce, nieco mniej zdobi półksiężyc.

Bardzo często flagi powtarzają się lub są bardzo do siebie podobne. Przykładem może być flaga Polski i Indonezji, Rumunii i Czadu, Jordanii i Palestyny czy Włoch i Meksyku.

86 flag ma proporcje 2:3, 56 z kolei 1:2. Dwie flagi są kwadratowe. Najstarszą flagę ma Dania. Pochodzi z XIII stulecia i według legendy spadła z nieba. Większość ma historię dwudziestowieczną. Biało-czerwona flaga Polski została uznana oficjalnie w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji, 3 maja 1792 r.

Flagi często się zmieniały. Amerykańska miała ponad 30 wersji. Co stałoby się, gdyby połączyć flagę polską i grenlandzką? Otrzymalibyśmy japońską.

Więcej informacji w świetnej graficznej formie znajdziecie na stronie flagstories.co.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pytanie -co napisali na fladze Kanady,że musieli to przykryć liściem? To ma być dowcip.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.