Facebook Google+ Twitter

Jakie tereny rekreacyjne są godne uwagi na terenie Nowej Huty?

W obrębie dzielnicy XVIII Nowa Huta mamy tereny rekreacyjne w Przylasku Rusieckim. Natomiast w dzielnicy XVI Bieńczyce przy ul. Bulwarowej znajduje się zalew nowohucki i jeden z basenów.

Całość wraz z parkiem to obszar ok. 17 ha, w tym powierzchnia samego akwenu to ponad 7 ha. Po odnowieniu jest to bardzo popularne miejsce odpoczynku dla mieszkańców. / Fot. Zygmunt Put/http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Nowa_Huta_Lake,Nowa_Huta,_Krakow,_Poland.JPG&filetimestamp=20101002184924W Nowej Hucie teren zalewu, jest szczególnie oblegany przez mieszkańców, szczególnie w upalne dni.

Przy ul. Bulwarowej znajduje się basen prowadzony od kilku lat jako Ośrodek Sportu i Rekreacji przez KS "Wanda", który jest czynny codziennie od godz. 10.00 do 18.00.

Prezesem zarządu KS Wanda jest pan Grzegorz Silczuk. Basen jest starannie czyszczony. Są tu wydzielone strefy dla rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych oraz wypoczywających indywidualnie. Pozwala to na bezkonfliktowy wypoczynek.

Nowohucki basen jest bardzo nowoczesny. W latach 1970-2000, pamiętam go zupełnie inaczej. Był zaniedbany, a w powietrzu czuć było nieprzyjemny zapach z pobliskiego kombinatu metalurgicznego i odór zaniedbanego rozlewiska.

Być może ze względu na zaniedbany w tamtym czasie obiekt, "prym" wśród terenów zalewu przejął słynny "Park Wodny".

Zobacz również:Krakowskie Multikino i Park Wodny. Sposób na letnią nudę!

Dziś jest zupełnie inaczej. System oczyszczania pracuje 24 godziny na dobę, co daje szansę kąpieli w bardzo czystej wodzie, która jest zresztą regularnie kontrolowana przez Sanepid.

Temperatura wody jest stała i wynosi ok. 25 stopni Celsjusza. W chłodniejsze dni jest podgrzewana dzięki ekologicznemu systemowi sonarowemu. Gwarantuje to komfortową kąpiel nie tylko w czystej, ale i ciepłej wodzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.