Facebook Google+ Twitter

Jakie zmiany czekają na maturzystów w 2015 roku?

Nie od dziś wiadomo, że matura w 2015 roku będzie nowością. Jakie będą zmiany? Czy maturzyści mają się czego bać?

 / Fot. FacebookZmiany czekają uczniów trzecich klas liceum nowego roku szkolnego. Licealiści nową maturę będą zdawać w maju 2015 roku, natomiast uczniowie technikum w 2016 roku.
Tak jak zawsze odbędą się trzy egzaminy pisemne na poziomie podstawowym; z języka polskiego, angielskiego oraz matematyki. Maturzyści muszą wybrać przynajmniej jeden przedmiot, który będą zdawać na poziomie rozszerzonym. Takimi przedmiotami muszą być: chemia, biologia, fizyka, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy, matematyka i język polski. Maksymalnie można wybrać trzy przedmioty.
Nowością również jest fakt, że arkusz nie będzie oceniany według klucza odpowiedzi, gdyż postawiono na samodzielność i twórcze myślenie młodych ludzi.
Nie zmieni się forma egzaminu pisemnego, gdyż będzie się na niego składał test oraz dłuższa wypowiedź pisemna. W arkuszu nie będzie tylko pytań do tekstu, ale również będzie trzeba napisać streszczenie tekstu oraz zadania ze słownictwa oraz sposobu wyrażania.
Typ wypoedzi pisemnej będzie zależał od zdającego, gdyż uczniowie będą wybierali między rozprawką, a analizą tekstu poetyckiego.
Aby zdać maturę, tak, jak zawsze uczniowie muszą uzyskać minimum 30% z przedmiotów obowiązkowych. Natomiast wyniki z wybranych rozszerzonych przedmiotów nie wpłyną na świadectwo maturalne, będą brane tylko przy rekrutacji na studia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.