Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6074 miejsce

Jakiego koloru naprawdę jest Mars?

Francuscy dziennikarze jako pierwsi zauważyli, że na zdjęciach z Marsa kolorystyka nie odpowiada prawdzie. Podczas wykładu Krzysztofa Rogali na XXVII Konwencie Fantastyki "POLCON 2012", "O czym nie mówi nam NASA?", można było zobaczyć jak naprawdę prezentuje się Mars.

1 z 67 Następne zdjęcie
Zdjęcie: To zdjęcie NASA przedstawiające planetę Mars. Fot. Elżbieta Szczerkowska
To zdjęcie NASA przedstawiające planetę Mars. Fot. Elżbieta Szczerkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Może zauważyli, że dłużej się nie da przedstawiać fałszu jako prawdę, więc zaczęli zamieszczać fotki z prawdziwą kolorystyką. Ludzie nie są tacy głupi, a przepływ informacji w sieci jest szybki i nie do porównania z tym, sprzed kilkunastu lat.
Widać NASA próbuje ratować swoją wiarygodność. Sądzę jednak, że jest już na to za późno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na jednym z najnowszych zdjęć z Curiosity widać niebieskawe niebo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe informacje o pierwszych zdjęciach z Marsa, z błękitnym niebem i zielonymi plamami, jakby roślinności,możemy przeczytać na tej stronie http://lordlucasen.w.interia.pl/nasa.htm

"Również Vincent DiPietro - inżynier z Centum Lotów Kosmicznych Goddard'a (NASA) - napisał ciekawy artykuł na ten temat przemalowanych zdjęć NASA.
Poniższa notka dotyczy wywiadu przeprowadzonego przez Laurę Lee Show z doktorem Gilem Levinem (pracował przy lądowaniu Viking'ów) oraz jego synem Ron'em, fizykiem w MIT.

Ron mówił, że był jeszcze studentem i należał do JPL kiedy Viking przesłał pierwsze obrazy Marsa. Powiedział, że pierwsze z nich przedstawiały niebieskie niebo i skały z zielonymi "łatkami" i że zespół Viking'a szybko dopasował zdjęcia tak, aby wszystkie były koloru czerwonego. Doktor Levin powiedział, że nie było żadnych naukowych wyjaśnień tych manipulacji i zostały one wykonane z powodu wystapienia zielonych "łatek" na skałach sugerujących prymitywne roślinne formy życia.

To wszystko brzmi nieprawdopodobnie, jednak nie jest tym dla Ron'a. Ron Levin, fizykiem w MIT, współautor prac swojego ojca dotyczących wody na Marsie. Nie jest jednym z wielu anonimowych źródeł odpowiedzialnych za najdziksze teorie, dlatego jego historię można potraktować poważnie."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam tę stronę http://www.paranormalne.pl/topic/1675-nasa-retuszuje-zdjecia-z-marsa/ gdzie można prześledzić historię konkretnych zdjęć, które raz są w normalnych barwach, to znów w czerwieni.

" Na konferencji prasowej 10 stycznia 2004 roku, naukowcy NASA przedstawiają ostatnie zdjęcie Marsjańskiego krajobrazu. Pokazuje beżowa pustynię i... NIEBIESKIE NIEBO. Jak widać coś jest nie tak, skoro WSZYSTKIE wcześniejsze zdjęcia były ekstremalnie czerwone."
"A zatem mamy NIEBIESKIE niebo na Marsie! Jakkolwiek jednak zdjęcie powyższe zostało szybko "pokolorowane" na czerwono i opublikowane w sieci." Czy to świadczy o wiarygodności NASA? Chyba raczej nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Niebieski
  • Niebieski
  • 27.08.2012 17:57

@Cyber Killer: Zdjęcia robione przez łazik Couriosity robione są także w kolorze, więc NASA nie ma potrzeby ich kolorowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 27.08.2012 17:14

1. NASA robi wszystkie zdjęcia w odcieniach szarości, są kolorowane ręcznie po fakcie - to jest powszechna wiedza, każdego kto się interesuje tymi tematami. Dlaczego tak jest - obraz w odcieniach szarości jest łatwiej przesłać, bo jest dużo mniejszy oraz lepiej się kompresuje od kolorowego. Ma to niebagatelne znaczenie przy transmisji na tak dużą (kosmiczną) odległość. Kolorki nie niosą ze sobą również za wiele naukowej wartości, więc nie ma sensu robić zdjęć kolorowych.
2. Mars ma wiele rozmaitych formacji skalnych, które wygląda bardzo ładnie, symetrycznie i są od dawna sfotografowane przez teleskopy. Niemniej ludzkie kształty to wynik różnego padania światła i naszej ludzkiej nad wyraz dużej chęci doszukiwania się podobieństw do nas samych. Obcy pewnikiem istnieją, ale jest dużo bardziej prawdopodobne że nie przypominają niczym naszego kształtu, więc myślę że można dać sobie spokój z szukaniem twarzy itp elementów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile te zdjęcia oryginalne mogą wyglądać tak z powodu światła płynącego przez czerwony pył w atmosferze, to zastanawiające jest jak bardzo po zmianie kolorystyki zaczyna to wyglądać jak na Ziemi. Poza tym odmienne kolory nijak nie tłumaczą występowania regularnych kształtów na fotografiach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Niebieski
  • Niebieski
  • 27.08.2012 14:20

Mnie nie dziwi zmiana barwy. Przecież wystarczy coś odfiltrować i już mamy inne barwy na zdjęciu. O mieszaniu barw uczą już w podstawówce. Od dawna mówimy o marsie jako o czerwonej planecie. Czyli zdjęcia stamtąd nie mogą wyglądać tak jak na Ziemi, ponieważ do powierzchni planety dociera światło o innym widmie. Ale jak znam dziennikarzy, to banda nieuków, więc stworzą kolejną spiskową teorię dziejów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.