Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13288 miejsce

Jakim byłbyś sędzią liniowym?

Sędziowie liniowi nie mają łatwej pracy. Ocena czy piłkarz znalazł się na pozycji spalonej wcale nie jest łatwa. Sprawdź czy potrafisz prawidłowo orzec offside!

Zawodnik bordowy znajduje się na spalonym, gdyż w momencie podania ustawiony jest za linią (pomarańczową) wyznaczoną przez ostatniego obrońcę drużyny niebieskiej. / Fot. Michał WojdaCo to w ogóle jest spalony?
Zawodnik znajduje się na pozycji spalonej, kiedy w momencie podania piłki znajduje się za linią ostatniego obrońcy drużyny przeciwnej. Samo przebywanie na pozycji spalonej nie jest przewinieniem. Kiedy zawodnik znajduje się na pozycji spalonej i bierze udział w akcji, sędzia powinien orzec offside. Piłka w takiej sytuacji zostaje utracona przez drużynę, której zawodnik znalazł się na spalonym.

Sprawdź jakim byłbyś sędzią liniowym
Test umiejętności w sędziowaniu umożliwia serwis knack.be. Sędzia liniowy / Fot. Darz Mol / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Assistant_referee_15abr2007.jpgPoczątkowo widzimy akcję piłkarską, a następnie w ciągu trzech sekund musimy orzec czy zawodnik w momencie podania znalazł się na pozycji spalonej. Jeśli stwierdzimy, że piłkarz był na spalonym klikamy "Buitenspel", jeśli natomiast w naszym przekonaniu spalonego nie było wybieramy "Geen buitenspel". Po dokonaniu wyboru zostanie wyświetlonych pięć fotografii. Musimy wybrać spośród nich tą, która obrazuje moment podania. Po ocenie kilku sytuacji otrzymujemy procentowy wynik poprawności naszych decyzji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale to są naprawdę cieżkie i rzadkie sytuacje:p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe, 80 proc. Fajne :D

Dobrze że nie wiążę przyszłości z tym zawodem, bo gdybym miał zaliczać co piątą bramkę strzeloną ze spalonego, to...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.