Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3230 miejsce

Jakim jesteś typem ucznia? Odpowiedź znajdziesz w tabeli

Sposób prezentowania informacji ma wpływ na to, ile z nich zapamiętamy. Kluczowe w tej kwestii jest zaś poznanie dominującego u nas zmysłu.

Sposób prezentowania informacji ma wpływ na to ile z nich zapamiętamy. Każdy człowiek odbiera informacje wykorzystując te same zmysły, ale najczęściej jeden ze zmysłów jest dominujący. Oznacza to że przy pomocy tego zmysłu będziemy najłatwiej i najskuteczniej zapamiętywać wiadomości.

Tabela przedstawia typu uczniów: wzrokowiec, słuchowiec, czuciowiec / Fot. Mariusz KobakZamieszczona tu tabelka pozwoli określić, który ze zmysłów jest dominujący w Twoim przypadku. Dzięki temu poznasz najlepszy dla Ciebie styl uczenia się języków obcych.

Czytaj też: Szybkie czytanie - szybko i dokładnie?

Przyjrzyj się lewej kolumnie, a następnie znajdź w trzech pozostałych kolumnach po prawej stronie odpowiedzi najbardziej pasujące do Ciebie. Twoje odpowiedzi mogą znajdować się w kilku kolumnach ale jedna kolumna powinna zawierać najwięcej z nich. Dominująca kolumna określi najodpowiedniejszy dla Ciebie styl uczenia się. Gdy już dowiesz się jakim typem ucznia jesteś, będziesz mógł zaplanować odpowiednią strategii uczenia się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.