Facebook Google+ Twitter

Jakub Błaszczykowski jeszcze nie sprzedany, ale coraz bliżej Dortmundu

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-02-08 10:47

Pomocnik Wisły jest coraz bliżej przenosin do niemieckiej Bundesligi i to za rekordową, jak na piłkarza z naszej ekstraklasy, kwotę 3,5 miliona euro. Już latem reprezentant Polski powinien zadebiutować w barwach Borussii Dortmund.

Jakub Błaszczykowski w barwach Wisły Kraków. Fot. Gazeta KrakowskaWczoraj w Krakowie w sprawie transferu pomocnika toczyły się negocjacje między "Białą Gwiazdą" a "żółto-czarnymi". Na razie jeszcze nie ustalono szczegółów, ale powinno to nastąpić w najbliższym czasie.
– Nasze rozmowy określiłbym, jako konstruktywne – mówi prezes Wisły, Mariusz Heler. – Jesteśmy na takim etapie, że kolejne spotkania nie będą konieczne. Teraz rozmowy będą się toczyć za pośrednictwem faksów i telefonów. Kiedy dojdzie do ich zakończenia? W najbliższym czasie. Dla Wisły ważne jest nie tylko to, że dobrze zarobi za piłkarza, ale również fakt, że Błaszczykowski będzie do jej dyspozycji przez całą wiosnę. Z jednej zatem strony zespół nie zostanie osłabiony, a z drugiej będzie czas na szukanie odpowiedniego następcy.

Biała Gwiazda" zainteresowana jest pozyskaniem Vuka Sotirovicia z Zawiszy Bydgoszcz. Czołowy napastnik drugiej ligi miałby wzmocnić konkurencję w linii ataku wicemistrzów Polski.
– Jesteśmy skłonni pozyskać tego zawodnika, ale akurat w środę nie prowadziliśmy w tej sprawie żadnych rozmów – mówi Mariusz Heler.

Problem może być natomiast ze sprowadzeniem do Krakowa Dimitrija Mołosza, który ma również propozycję z jednego z klubów rosyjskich. Temat Białorusina wróci, jeśli piłkarz nie dojdzie do porozumienia z Rosjanami. Działacze zajmowali się wczoraj nie tylko transferami. Stadion Wisły wizytowany był bowiem przez krakowskich radnych. Jest szansa, że legendarne już drogi dojścia do nowej trybuny, zostaną wykonane na czas. Biorąc jednak pod uwagę, ile w tej sprawie było już obietnic, uwierzymy jak zobaczymy. Mamy tylko nadzieję, że nie dojdzie do kompromitacji Krakowa i przeniesienia meczu reprezentacji Polski z Azerbejdżanem na inny obiekt. Tymczasem piłkarze Wisły cały wczorajszy dzień spędzili w podróży. Pociąg, samoloty i na koniec autokar. Tak wyglądała wyprawa na miejsce drugiego zgrupowania w Turcji. Od dzisiaj w Side rozpocznie się już ciężka praca.

Bartosz Karcz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

a niech idzie. Trafił się chyba talent na miarę nawet silniejszych klubów niż Borussia. Będą ludzie z Kuby

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Błaszczykowski jeszcze nie sprzedany* - handel żywym towarem w Europie AD 2007? Jestem pod wrażeniem "Chaty wuja Toma"... Poloniści sugerują łączną pisownię NIE.
Niemcy nas nie zdobyli, to kupują...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.