Facebook Google+ Twitter

Jakub Ćwiek - "Kłamca 2. Bóg marnotrawny" - wyd. 2

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-16 09:18

Loki, ex-bóg kłamstwa, obecnie najemnik na anielskim żołdzie grzęźnie w kłopotach. Większość ocalałych z pogromów bóstw i demonów wie już o jego istnieniu. Niektórzy wciąż mają z nim niewyrównane rachunki.

 / Fot. Materiały promocyjneCzyżby karta odwróciła się od Kłamcy?

Spis serii:
Kłamca 1
Kłamca 2. Bóg marnotrawny
Kłamca 3. Ochłap sztandaru

Jakub Ćwiek
Urodzony w roku premiery Blade Runnera i ekranizacji Conana Barbarzyńcy. Pierwszą próbę literacka popełnił w wieku lat siedmiu. Wtedy jednak nie myślał jeszcze o publikowaniu. Zainteresowania rozwijał w rodzinnych Głuchołazach aż do rozpoczęcia studiów, kiedy to znalazłszy się w Katowicach, przystąpił do „Śląskiego Klubu Fantastyki”. Do dziś uważa to, jedną z najlepszych życiowych decyzji, podobnie zresztą jak wstąpienie w związek małżeński. Który jak dotąd zaowocował obecnością Zuzi i Samuela. Z Fabryką Słów wydał: „Liżąc Ostrze” (2007), ”Ciemność płonie” (2008), „Gotuj z papieżem” (2009), publikował w dwóch fabrycznych antologiach.
I wreszcie „Kłamca”. Trzy bestsellerowe tomy opowieści o Lokim - nordyckim bogu i anielskim specu od mokrej roboty: „Kłamca”, „Kłamca 2.Bóg marnotrawny” i „Kłamca 3.Ochłap Sztandaru”, stały się dla Jakuba przepustką do pierwszej ligi pisarzy polskiej fantastyki.Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla: za rok 2005 (opowiadanie „Cicha Noc”) oraz za rok 2006 (opowiadanie „Bóg marnotrawny” z tomu "Kłamca 2"). Nie cierpi parasoli.

data wydania: 9 kwiecień 2010
ISBN-13: 978-83-7574-175-9
wymiary: 125 x 195
oprawa: miękka
seria: Asy polskiej fantastyki
cykl: Kłamca
Wydawnictwo Fabryka Słów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.