Facebook Google+ Twitter

Jakub Gajewski: Marihuanę palić z głową, nie nadużywać

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-29 08:54

Wiele osób twierdzi, że marihuana mniej uzależnia od wódki czy papierosów oraz, że jest mniej szkodliwa. Są jednak osoby, które twierdzą, że jest to silnie uzależniający narkotyk o szkodliwym działaniu. Zapraszam do lektury wywiadu, który jest głosem za legalizacją marihuany w Polsce.

Karol Darmoros: Czy marihuana uzależnia?
www.iktomaracje.pl / Fot. Adrian DąbrowskiJakub Gajewski, członek Stowarzyszenia Wolne Konopie: To prawda, marihuana uzależnia, ale tylko psychicznie. Fizyczne objawy uzależnienia są minimalne, po odstawieniu „trawki” na dłużej występuje tylko nadmierna potliwość.

Psychiczne uzależnienie, czyli coś jak np. hazard?
Mechanizm jest identyczny jak w przypadku innych uzależnień. Przebiega on jednak zdecydowanie słabiej niż np. proces wpadania w nałóg alkoholowy czy nikotynowy.

Często mówi się, że marihuana to tzw. gateway drug, otwierający furtkę do twardych narkotyków. Rozumiem jednak, że Stowarzyszenie Wolne Konopie walczą tylko i aż o zalegalizowanie jedynie marihuany?
My walczymy o racjonalne podejście do polityki narkotykowej. Wszystko sprowadza się do pytania – czy karać ludzi, którzy tylko posiadają „staff”?
Według nas nie powinno się karać za posiadanie jakichkolwiek narkotyków. Marihuana jest słabym narkotykiem i dotyczy on dużej części społeczeństwa,
dlatego na nim skupiamy swoją działalność. Pozostała grupa używek to narkotyki twarde i nie są one czymś dobrym. Ganja to miękki narkotyk i ona zupełnie inaczej wpływa na człowieka. Uzależnieni od marihuany, w przeciwieństwie np. do alkoholu czy amfetaminy, po prostu lubią to. Można powiedzieć, że jest to uzależnienie pozytywne.

B.G.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.