Facebook Google+ Twitter

Jakub T. jest przewożony z Warszawy do Poznania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-23 11:32

Poznaniak Jakub Tomczak, skazany w Wielkiej Brytanii na dożywocie za gwałt, dziś trafi do poznańskiego aresztu. 25-latek wczoraj wieczorem w asyście policjantów wylądował na Okęciu.

Noc spędził w jednym z warszawskich aresztów. Teraz jest przewożony do Poznania. Na miejscu jeszcze dziś spotka się z obrońcą, w kolejnych dniach z rodziną.

W najbliższych tygodniach poznański sąd zdecyduje, jaką karę Jakub Tomczak będzie odsiadywał w Polsce. W naszym kraju nikt za gwałt nie może bowiem zostać skazany na dożywocie.

Matka Jakuba - Lidia Tomczak - podkreśla, że syn chciał wrócić do Polski. Powiedziała, że oczekuje od sądu sprawiedliwej decyzji. Liczy, że sąd przeanalizuje dowody i pomoże Jakubowi odzyskać dobre imię.
Jakub od początku sprawy nie przyznaje się do winy. Na początku tego roku został skazany przez angielski sąd na podstawie obciążającego go wyniku badania DNA.

Obrońca Jakuba mecenas Wojciech Wiza podkreśla, że sprawa jest precedensowa. Z jednej strony sąd związany jest angielskim wyrokiem, z drugiej strony musi go dostosować do polskich przepisów i tu pojawiają się problemy. Niewykluczone, że w sprawie będzie musiał wypowiedzieć się Trybunał Konstytucyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.