Facebook Google+ Twitter

Jakub Tomczak, skazany w Wielkiej Brytanii na dożywocie za gwałt, wraca do kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 15:52

Po pół roku od skazania w Wielkiej Brytanii na dożywocie, poznaniak Jakub Tomczak wraca do kraju - dowiedziało się Radio Merkury. Wyrok będzie odsiadywał w polskim więzieniu.

25-latek został wydany Wielkiej Brytanii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania z zastrzeżeniem, że po skazaniu, ma wrócić do kraju. Mimo takiego zapisu Wielka Brytania zwlekała z przekazaniem poznaniaka. Potrzebna była interwencja polskiego ministerstwa sprawiedliwości. Brytyjczycy nie reagowali bowiem na pytania poznańskiego sądu, kiedy skazany wróci do kraju.

Policja ze względów bezpieczeństwa nie chce ujawniać szczegółów jutrzejszego przekazania. Wiadomo, że Jakub przyleci do Polski w asyście brytyjskich policjantów. Na lotnisku zostanie odebrany przez polskich funkcjonariuszy, którzy przewiozą go do więzienia.

Po przekazaniu skazanego, polski sąd będzie musiał dostosować wyrok dożywotniego więzienia do naszego kodeksu karnego. W Polsce za gwałt nie ma bowiem tak wysokiej kary.

Jakub od początku sprawy nie przyznawał się do winy. Został skazany na podstawie obciążającego go wyniku badania DNA. Jego obrońcy cały czas analizują sprawę i zastanawiają się nad złożeniem apelacji. Zgodnie z brytyjskim prawem mogą to zrobić w każdym momencie, jeżeli uznają, że w sprawie pojawiły się ważne dowody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.