Facebook Google+ Twitter

Jakub Tomczak zostanie ułaskawiony?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-29 07:36

Poznański Sąd Okręgowy (godz. 9.15) zajmie się w poniedziałek wnioskiem Jakuba Tomczaka o ułaskawienie. Sędziowie mają wydać opinię w sprawie prośby poznaniaka, skazanego w Wielkiej Brytanii na podwójne dożywocie za gwałt i pobicie mieszkanki angielskiego Exeter.

Sprawa jest precedensowa, bo poznański sąd nie oceniał dowodów zebranych przez oskarżyciela. Decydował jedynie, jaki wyrok poznaniak ma odsiadywać w Polsce. Uznał, że będzie to podwójne dożywocie mimo, że w polskim kodeksie nie ma takiej kary.

Do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wniosek o ułaskawienie poznaniaka złożyła jego rodzina. Zebrała pod nim ponad 6 i pół tysiąca podpisów. Rodzina we wniosku powołuje się na niepodnoszone dotychczas okoliczności sprawy, między innymi na fakt, że pokrzywdzona pracowała w komisariacie, a jej mąż jest policjantem, co musiało - według rodziny - wpłynąć na nastawienie sądu i opinii publicznej.

Jakub Tomczak odbywa karę dożywocia w więzieniu w Gębarzewie. Zgodnie z wyrokiem może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po 9-u latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.