Facebook Google+ Twitter

Jakubiak: Nie rozmawialiśmy o szczegółach zawieszenia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-09 17:46

Elżbieta Jakubiak po zakończeniu spotkania z prezesem Kaczyńskim odpowiadała na pytania dziennikarzy. Poinformowała, że spotkanie nie dotyczyło szczegółów jej zawieszenia. - Zapomniałam zapytać o to, czy mam się odwoływać od tej decyzji.

Elżbieta Jakubiak / Fot. W. Barczyński/PolskapressePosłanka Jakubiak po opuszczeniu gabinetu Jarosława Kaczyńskiego poinformowała, że rozmowa z prezesem dotyczyła polityki oraz tego, co się dzieje obecnie w Polsce. - Mieliśmy rozmowę również o tym, co stało się wczoraj, czyli decyzji o zawieszeniu mnie w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Umówiliśmy się, że o naszych sprawach wewnętrznych będziemy rozmawiać wewnątrz naszej partii - dodała Jakubiak.

Jakubiak: "Moje zawieszenie jest od teraz wewnętrzną sprawą"

Była minister sportu stwierdziła, że zgadza się z taką formą dialogu wewnątrzpartyjnego i podkreśliła, że ta zasada dotyczy wszystkich, nawet prominentnych działaczy PiS. Jakubiak powiedziała, że prezes nazwał ją "prominentnym działaczem" podczas spotkania. - W związku z tym, ponieważ umówiliśmy się tak z samym szefem, chciałam powiedzieć, że moje zawieszenie jest od teraz wewnętrzną sprawą.

Elżbieta Jakubiak uniknęła odpowiedzi na pytanie, czy Zbigniew Ziobro również będzie zawieszony za jego publiczne krytyczne wypowiedzi. Powołała się na dzisiejsze ustalenia z prezesem, z których wynika, że sprawy, które przez ostatnie tygodnie były publiczne od dziś staną się sprawami czysto wewnętrznymi. - Chcemy pobierać dobre lekcje od Platformy Obywatelskiej - dodała. Jakubiak nie odpowiedziała również, czy konkretnym powodem zawieszenia były jej krytyczne słowa pod adresem Zbigniewa Ziobry. - Uznaliśmy, że dla dobra naszej partii, a przede wszystkim dla dobra Polski, ważne jest, żeby nasza formacja jednoczyła się, a nie kłóciła.

Posłanka Jakubiak stwierdziła, że nie zna szczegółów swojego zawieszenia, ponieważ nie rozmawiała o tym z prezesem. Stwierdziła także, że nie zna procedury odwoławczej, nie wie czy ma złożyć odwołanie do Jarosława Kaczyńskiego i czekać na decyzję, czy czekać się na kolejną decyzję bez składania odwołania. - Zapomniałam o to zapytać. Rozmawialiśmy o polityce. Nie rozmawialiśmy konkretnie o mojej sytuacji.

Czy zawieszenie posłanki Jakubiak jest elementem "doświadczenia" Jarosława Kaczyńskiego?

Naciskana przez dziennikarzy, Elżbieta Jakubiak stwierdziła, że jej zawieszenie dotyczyło trudnej sytuacji w partii. Przyznała jednocześnie, że o różnicach poglądów działaczy oraz o problemach partyjnych "za dużo dyskutuje się na zewnątrz, a za mało w środku", zaś Platforma Obywatelska działa na odwrót i ma to swoje odzwierciedlenie w sondażach. Jakubiak powiedziała również, że warto wprowadzić w tej sprawie dyscyplinę wewnątrzpartyjną i sprawdzić, czy przyniesie ona sukces wyborczy. - Może warto przeprowadzić takie "doświadczenie", czy wewnętrzna dyscyplina przyniesie nam sukces czy porażkę? - zastanawiała się posłanka. - Ja jestem zwolenniczką takiego podejścia. Podzielam zdanie, że wewnętrzna dyscyplina przynosi sukces, ale ta wewnętrzna dyscyplina dotyczy i szefów, i szarych członków PiS - podkreśliła.

Zapytana o komentarz do słów Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która powiedziała dziś o jednolitości PiS, że w takiej partii nie chce być, Elżbieta Jakubiak odpowiedziała, że "słowa nie przekreślają wszystkiego", po czym zmieniła temat. - Cieszę się, że rozmowa była bardzo miła. Będziemy starali się uspokoić nastroje wewnątrzpartyjne.

Posłanka nadal jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Część jej kompetencji i uprawnień została zawieszona. W statucie partii PiS nie ma zapisu, jaka jest procedura odwoławcza od decyzji prezesa partii w sprawie zawieszenia członka klubu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Pani Jadwigo, media nie zawsze przejmują się bajdurzeniem i urojeniami. Jeśli jednak jest to od dawna podstawowymi tematami to kociokwik staje się się powszechny. Nie zwracanie uwagi na poważne sprawy gospodarcze i związane z bytem nas i naszego kraju a krążenie w okolicach plotek, taniej sensacji i intryg szytych grubymi nićmi a bardzo często również tworzenie faktów to najczęściej dzisiejsza medialna papka. Jakość życia i morale tak jak jakość chleba powszedniego, nie mówiąc o kiełbasie, jest mniej niż bylejaka. A ludzie to tworzący odpowiadają tej jakości. To generalnie nie elity - lecz byleelity. W którą stronę by nie spojrzeć - różnicy nie ma. Czy Mazowiecki podpisując układ z Niemcami, dopuszczając do istnienia mniejszości niemieckiej w Polsce a odpuszczając sprawy Polonii w Niemczech wykazał się jakością elity czy byleelity. Czy powołując Balcerowicza i przyjmując ostre reformy fiskalne i jednocześnie zaniedbując gospodarkę kraju- wrzucając ją w ręce malwersantów popchnął kraj do przodu na tyle na ile to było możliwe? Kraj żyje wciąż obok tak istotnych spraw. OFE - ZUS to batalia o byt tysięcy urzędników ZUS. Za 20 lat ten urząd zniknie- przynajmniej w obecnej postaci. I batalia się rozpoczęła. W kuluarach. Nie w mediach. Media nas karmią odpryskami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo Janosik za ziobro...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc nie dowiemy sie, czy Posłanka była zawieszona za postawę, czy za ziobro ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.09.2010 13:39

Zadziwia, że ta część jego zwolenników, która obecnie go krytykuje, czyni to nie dlatego, że Kaczyński politycznie kłamał, lecz dlatego, że wrócił do stylu uprawiania polityki, z którego był znany w Polsce i poza nią. Inaczej mówiąc - za to, że dalej nie okłamuje politycznie społeczeństwa.

Po liście do członków PiS i ostatnich wywiadach dla mediów radykalnej prawicy ten zarzut jest już jednak nieaktualny. Prezes Kaczyński mówi, co myśli. Wyłania się z jego słów publicznych zamysł dekonstrukcji systemu i delegitymizacji obozu rządzącego, posiadającego mandat demokratyczny. To musi niepokoić nie tylko zwolenników tego obozu, ale każdego świadomego obywatela demokratycznego państwa.

Dlatego nie można ignorować najnowszego odcinka tego pisowskiego serialu, choć chciałoby się już nim dłużej nie zajmować. Znamy go do znudzenia. Ale PiS jest wciąż drugą partią w Polsce. Kto chce tu normalnie żyć, nie może przejść do porządku dziennego nad polityką Jarosława Kaczyńskiego.

Coraz więcej wskazuje na to, że w nadchodzących wyborach ta polityka zostanie ostatecznie wygłosowana od władzy. I takim demokratycznym bojkotem ten serial może się skończyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ossad - najbardziej chore sa spektakularne poczynania prezesa PiS, które z ważnymi poczynaniami/zaniedbaniami rządu nie mają nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ossad
  • Ossad
  • 10.09.2010 09:47

Najbardziej chore jest zainteresowanie mediów wewnętrznymi sprawami PiS, zamiast umową gazową z Rosją, która może nas uzależnić od rosyjskiego gazu na najbliższe trzydzieści lat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jakubiak zawdzięcza swoja karierę Kaczynskim, ale "nie wychowała się na Żoliborzu" - została przeczołgana publicznie, aby znała swoje miejsce.
Ziobro bedzie fachowo intrygował bez pozostawiania sladów, a buńczuczne oświadczenia "dzielnej" pani Kluzik zostaną pominięte przez prezesa wzgardliwym milczeniem: to też sposób na upokorzenie osoby, ktora chce robic za ofiarę w imię przyjaźni.
Cała reszta zamilknie w imię "wyższych racji" czyli pozostania przy partyjnym korytku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo ciekawe fascynacje. Jakubiak się poniża, prezes upadla, Tusk wywyższa, Palikot obśmiewa, .... . Co za szczęście, że naród, dzięki przewodniej sile mediów, jeszcze trzeźwo patrzy i nie daje się wodzić za nos.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może są haki na panią Jakubiak lub pan prezes prowadzi sobie tylko znaną grę i kwiczy z radości, że wywiódł wszystkich w pole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się Krzysztofie w 100%. Smutno było tego słuchać dzisiaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.