Facebook Google+ Twitter

Jakubiak: Sondaże są niedokładne. PJN chce zakazać kampanii sondażowej

Elżbieta Jakubiak zdradziła w TOK FM, że PJN przygotowuje ustawę, zakazującą publikacji sondaży na trzy miesiące przed wyborami. Stwierdziła, że sondaże są niedokładne, nie informują, za czyje pieniądze zostały zrobione i jaka grupa Polaków wzięła udział w badaniu.

Sonda

Zagłosujesz na PJN?

 / Fot. Bartek Syta/PolskapresseElżbieta Jakubiak stwierdziła, że sondażownie nie powinny brać udziału w kampanii. "To my mamy obowiązek prowadzenia kampanii wyborczej" - podkreślała. Jakubiak zastanawiała się także nad jakością polskich sondaży. Stwierdziła, że są niedokładne, nie informują za czyje pieniądze zostały zrobione i jaka grupa Polaków wzięła udział w badaniu.

Sondaż Gfk Polonia: PiS coraz bliżej PO. PSL ciągle poza Sejmem

"Jaka jest jakość polskich sondażowni, jeśli jednego dnia partia ma 42 proc, a następnego 27?" - mówiła w TOK FM.

Zdradziła, że jej ugrupowanie przygotowuje ustawę, zakazującą publikacji sondaży na trzy miesiące przed wyborami.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

mnb
 • mnb
 • 21.09.2011 23:30

NIE MOŻNA UFAĆ PO.WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ..DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,aferzyści,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- piszą;POligłupy poza sejmem-ĆPUN?-Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO- pierwszy skandalista PR,kłamca,hipokryta,cynik,... Premier walczy z kibolami,zamyka stadiony-sam podejmował decyzję o REPRESJACH i ich karaniu,a winą obarcza opozycję w internecie-totalna HIPOKRYZJA!!!
klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ..-jak za stanu wojennego?
TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-cobędzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU.

Tylko międzynarodowa komisja może wyjaśnić tragedię SMOLEŃSKĄ-duże zaniedbania premiera ,rządu, ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 21.09.2011 07:49

Każdy kto lubi być manipulowanym oszukiwanym i okłamywanym jak za komuny będzie śledził sondaże wyborcze. Które są stekiem wymysłów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kk
 • kk
 • 20.09.2011 21:25

Zakaz sondaży jest całkiem sensowny. Ogólnie nie jestem zwolennikiem zakazywania, ale rzeczywiście sondaże mają destrukcyjny wpływ na polską demokrację. Korzystają z tego silne partie, jak PO, na której zlecenie raz zaniża się poparcie, aby zmobilizować elektorat, a raz zawyża, aby pokazać, że i tak będą rządzić. PJN-owi, Nowej Prawicy i Ruchowi Palikota sondażownie notorycznie zaniżają poparcie, aby pokazać że głos na nie to głos zmarnowany. Ciekawe ile osób by na nich zagłosowało, gdyby nie sondaże. Być może to Platforma i PiS miałyby problem z przekroczeniem progu wyborczego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie! Zakazać wszystkiego!!!! Metoda rządzenia przy pomocy zakazów - jakie to nęcące!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 20.09.2011 20:51

Chciałam napisać coś na poparcie postulatu zakazu publikowania sondaży, bo żal mi tych młodych partii przygnębianych ciągle informacjami, że próżny ich trud i tak do Sejmu nie wejdą. Jednak napiszę coś innego. Nie da się ukryć, że polityka to zajęcie dla mocnych ludzi. Trzeba mieć silną klatę i twarde cztery litery. Ten kto jest za słaby aby wytrzymać >lanie< sondażami, kto ma za mało wiary, że mimo wszelkich przeciwności pociągnie za sobą wyborców, bo w swoich poglądach ma rację, ten nie nadaje się do polityki. To przekonanie jest w polityce potrzebna stale, nie tylko przy okazji wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nus
 • nus
 • 20.09.2011 16:22

Sa starsze demokracje i nie ma ciszy wyborczej w tych krajach.Mniej sluchac politykow a wiecej myslec-az tyle i tylko tyle.Glosowac na wlasny rozum i za POLSKA racja stanu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czesiek od Palikota
 • Czesiek od Palikota
 • 20.09.2011 15:56

Masz rację koryto odpływa,rozpaczliwa próba hamowania. Bidulo rozpęd złamie ci nogę. Uważaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wyrocznia
 • Wyrocznia
 • 20.09.2011 15:05

Zakazać wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
piotr
 • piotr
 • 20.09.2011 14:37

wszystkie sondaże to "polityczne łapówkarstwo" . TO PRACA ZLECONA - A JAK ZLECONA TO SUGEROWANA

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaku
 • jaku
 • 20.09.2011 14:22

"nus" Przerażająca wizja uciekającego koryta ja dopadła i skończy się bimbanie w sejmie.Jaka bidula tylko współczuć
Masz rację. Ale jak powiedziałby Topol ze skrzypka na dachu ona także ma rację. Nie powinno się podawać sondaży chociaż przez dwa, trzy tygodnie przed wyborami. Pod tym względem to my zacofani jesteśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.