Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24098 miejsce

Jakubiak żąda od Fundacji Instytut Reportażu 100 tys. złotych za wylewanie browaru Ciechan. Pieniądze ma otrzymać Muzeum Powstania Warszawskiego

Ciechan żąda od Fundacji Instytut Reportażu - właściciela księgarni Wrzenie Świata - 100 tysięcy złotych w ciągu trzech dni "na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego - instytucji związanej ze wspieraniem kultury polskiej i ochroną dziedzictwa narodowego".

 / Fot. MEDIA WNET/(CC BY-SA 2.0)Marek Jakubiak, właściciel browaru Ciechan wystosował pismo w którym wzywa Fundację Instytut Reportażu, właściciela lokalu Wrzenie Świata do zapłaty 100 tysięcy złotych na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego w ciągu 3 dni od chwili otrzymania pisma. Ponadto, Jakubiak domaga się opublikowania na faceboowej stronie Wrzenie Świata oświadczenia o następującej treści:

"Przepraszamy spółkę Browary Regionalne Jakubiak, a w szczególności zakład produkcyjny w Ciechanowie za wylewanie piwa Ciechan oraz namawianie do bojkotu tej marki jako że, takie działanie jest godzeniem w dobro polskiej marki o 150-letniej tradycji, brakiem szacunku dla ludzkiej pracy oraz niszczeniem polskiego przemysłu. Publiczne wylewanie piwa Ciechan oraz nawoływanie do przyłączenia się do akcji było czynami nieuczciwej konkurencji, deprecjonowaniem samego produktu, wartości polskiej marki oraz działaniem na szkodę spółki BRJ. Niniejszym oświadczamy, że zaniechaliśmy dotychczasowych działań w tym zakresie oraz zaprzestaliśmy wzywania do bojkotu piwa Ciechan. Wobec powyższej deklaracji przepraszamy również wszystkich konsumentów za naruszenie ich prawa do możliwości nieskrępowanego zakupu piwa Ciechan oraz za narażenie na negatywną ocenę ich światopoglądu".

W piśmie Jakubiak podkreśla, że "niezastosowanie się do powyższych żądań będzie skutkowało wystąpieniem na drogę sądową".

O przesłanym piśmie poinformował Wojciech Tochman. Opublikował je na swoim Facebooku.

Przypomnijmy: 22 września w warszawskim lokalu Wrzenie Świata zorganizowano symboliczny protest po homofobicznej wypowiedzi właściciela browaru Marka Jakubiaka, właściciela browaru Ciechan, który skomentował postawę boksera Dariusza Michalczewskiego - broniącego osób LGBTQ. Michalczewski zrobił sobie zdjęcie trzymając tabliczkę z napisem "Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani". To właśnie ta deklaracja tolerancji wzbudziła gniew Jakubiaka, który na swoim profilu napisał: "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać". Jakubiak co prawda przeprosił na swój wpis wszystkich, których uraził, ale jak podkreślił "pozostaje wierny swoim przekonaniom" - czytamy na natemat.pl.

Na homofobiczną wypowiedź Jakubiaka postanowili zareagować właściciele warszawskiej klubokawiarni Wrzenie Świata. Zorganizowali akcję "Wielkie Lanie Panie Ciechanie" podczas której wylewali piwo Ciechan i zapowiedzieli, że nie będzie on sprzedawany w ich lokalu. O akcji pisały media w całej Polsce, a kolejne lokale przyłączały się do bojkotu piwa Ciechan.

Zobacz także: 5 listopada przed Sejmem ponad tysiąc osób będzie manifestować przeciw ustawie zezwalającej na doświadczenia na zwierzętach


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

<<Michalczewski zrobił sobie zdjęcie trzymając tabliczkę z napisem "Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani".>>

Może warto zdawać sobie sprawę, że Michalczewski zrobił sobie wspomniane zdjęcie z "artystką" Rafalalą, która tolerancję przejawia m.in. pisząc o innych tak:
"Pewnie odbierzecie mój wpis jako kontrowersyjny, ale muszę to powiedzieć Mateusz Maga jest p...dą. Nie oceniam go pod względem wyglądu, jego androginiczności czy trans genderyzmu. Chodzi o jego zachowanie. O bycie mimozą i kompletną psychiczną ciotą. To w jaki sposób mówi,jak mówi i co mówi - woła o pomstę do nieba. Jaja, jaja, jaja wyhoduj je Mateusz, błagam!"
"Mateusz Maga nadal jest p..dą, z tą różnicą, że teraz wiem czyją - Karoliny Korwin Piotrowskiej. Karolina nie jest wybitnie inteligentna, ani głupia. Nie jest ładna, ani brzydka. Jest przeciętna i często nijaka, mimo, że stara się pokazywać pazury i kły żadna z niej tygrysica, raczej typowy dachowiec. Smutna, samotna kobieta po czterdziestce żyjąca życiem innych ludzi."
Przejawia również głęboki szacunek dla zmarłych i uczuć ich bliskich, czego przykładem może być komentarz dotyczący śp. Anny Przybylskiej ("poczekajmy na wywiad z ginekologiem, dowiemy się w jakim stanie była jej pochwa przed śmiercią. a może będzie jeszcze relacja jak się rozkłada, mhm?") albo ta jakże "zabawna" historyjka o Andrzeju Łapickim: http://pudelekx.pl/rafalala-zgwalcona-przez-ducha-to-juz-szczyt-34785

Jeśli działacze LGBT przyzwalają na reprezentowanie ich środowiska przez taką osobę, to niechże się nie dziwią reakcjom. BTW, jak rozumiem, "artystce" wolno bezkarnie pomiatać innymi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak przynajmniej twierdzą homoseksualiści. To jest nowy pogląd ma zaledwie 40 lat, który bardziej wypływa z ideologii. Tak jak naukowa dialektyka Marksa przedstawiła człowieka jako przypadkowy produkt wiecznie zmieniającej się materii ,z którym społeczeństwo może zrobić co chce. Tak ideologia postmodernistyczna przedstawia człowieka jako jedynie zlepek popędów, z których popęd ku śmierci i seks są najważniejszymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Orientacja seksualna podobnie jak kolor oczu może być poza naszym wyborem.
Od orientacji do upodobań i od koloru oczu do estetycznego lansu nie jest daleko.
Należałoby się zgodzić na istnienie orientacji i upodobań oraz ustalić ich urzędowe oddzielenie od społeczeństwa. Uprawianie adoracji świętych obrazów - w kościołach, adoracja niebieskookich na intymnych randkach, a sodomia w klubach dla szlachetnie spółkujących... :)
W tytule jest o wylewaniu browaru Ciechan zapewne dlatego, że już od dawna pije się browar, zamawia dwa browary, chodzia na browara, it.
Wylewanie browara w akcie sprzeciwu może być wieloznaczne, gdyż browar to również przedsiębiorstwo i firma, która może popłynąć po wylaniu... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na paradzie ludzi z niebieskimi oczami:
- Patrzcie wszyscy! Mamy niebieskie oczy! Niebieskie oczy są świetne! Chcemy dodatkowych praw dla niebieskookich!
- Nie podobają mi się niebieskie oczy - stwierdza przechodzień
- Jak możesz tak mówić?! Rasista! Oculofob! Hitler też tak zaczynał! Wyrzucić go z pracy! Gdzie jest prokurator?! Mowa nienawiści!....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówi Halina Bortnowska, teolog
- Biskupi są przekonani, że orientacja homoseksualna jest zgubna, boją się, że ludzie o tej skłonności będą ją narzucać innym. Propagować. Ale propagowanie homoseksualizmu jest jak propagowanie niebieskich oczu. To jest coś poza naszym wyborem ...
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,16871033,Bortnowska__Biskupi_boja_sie__propagowania_homoseksualizmu__.html#TRNajCzytSST

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, no bo zwrot "homofobia", jest takim językowym odlotem ;) Używanie go przez coraz szersze kręgi, do tego ludzi uważających się z poważnych mnie i śmieszy, i drażni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Homoseksualiści podobnie jak hetero dzielą się na typ osobowościowy kobiety i faceta. Gdy przyjeżdża policja do "awantury rodzinnej ", gdzie dwóch facetów daje sobie po ryjach, to nie wie jak się zachowa, w związkach hetero wszystko jest jasne. Michalczewski stanął w obronie chyba tylko pederastów typu żeńskiego przed męską agresją .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się... co do greki, ale podałeś następny dowód na to, że tworzy się takie głupie znaczenia z niewinnych w sumie wyrazów. Jeżeli to ma być strach do "podobnego", to już jest całkowity odlot językowy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, odnosisz zwrot do łaciny a należy podążyć w kierunku greki
"HOMO- z greki ὁμόιος homoios- taki sam, równy
czyli facet+facet lub kobieta+kobieta" (dałem w cudzysłów, bo ktoś tak ładnie to przedstawił, że nie chciałem tego zmieniać)

Co do fobii, to się zgadza, chodzi o lęk.
Nie rozumiem tylko, jakim trzeba być kretynem lub też ignorantem, by wmawiać lęk ludziom, którzy najzwyczajniej w świecie czują obrzydzenie - nie lęk a komentują tym częściej, im częściej homosie uaktywniają się publicznie. Jest akcja, jest reakcja.

Wkraczanie ze zboczeniami do szkół i propagowanie tych zboczeń pośród najmłodszych dzieci, to już nie tylko przesada, ale zawłaszczenie przestrzeni zdrowia psychicznego na rzecz wynaturzeń.
Wynaturzeń. Gdyż związek jednej płci nie da w sposób naturalny potomstwa a tym samym jest on z biologicznego punktu widzenia - wynaturzeniem.

Prawda jest prawdą i nie ważne jak bardzo władze będą zastraszały ludzi, jak bardzo będą uprzykrzały im życie, pokręceni moralnie ludzie jakie będą wieszały psy na tzw. homofobach.
Prawda pozostanie prawdą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie to mogą sobie wsadzać wszystko byle by nie obnosili się z tym publicznie . Problem jest w nachalnej seksualizacji. Plan jest przemyślany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.