Facebook Google+ Twitter

James Foley został zabity przez Brytyjczyka? Morderca zidentyfikowany przez byłego zakładnika

Zabójca dziennikarza Jamesa Foleya to prawdopodobnie Brytyjczyk pochodzący ze wschodniego Londynu. MI5, Scotland Yard i FBI prowadzą wspólne poszukiwania dżihadystów pochodzących z Wysp Brytyjskich.

 / Fot. zrzut ekranuJak donosi "The Guardian" mężczyzna, który dokonał egzekucji Jamesa Foleya, porwanego w 2012 r. dziennikarza to jeden z dżihadystów brytyjskiego pochodzenia.

"John" - bo tak każe nazywać się terrorysta - ma być przywódcą grupy trzech Brytyjczyków nazywanych "The Beatles". Specjalizują się oni w porwaniach. Służby specjalne ustaliły, że terrorysta przebywa w pobliżu miasta Raqqa znajdującego się pod kontrolą samozwańczego Państwa Islamskiego.

Rebeliant został zidentyfikowany przez jednego z byłych zakładników po tym, jak ukazał się film przedstawiający ostatnie chwile życia i egzekucję porwanego w 2012 r. dziennikarza Jamesa Foleya. Według informatora "Guardiana", dżihadysta jest wykształconym, inteligentnym i radykalnym wyznawcą islamu.

Wideo, które opublikowali dżihadyści zatytułowane zostało "Wiadomość dla Ameryki". Na nagraniu James Foley wygłasza rodzaj manifestu. "Wzywam moich przyjaciół, rodzinę i ukochanych do powstania przeciwko mojemu prawdziwemu zabójcy - rządowi Stanów Zjednoczonych" - mówi dziennikarz. Po nim głos zabrał jego zabójca, prawdopodobnie wspomniany wyżej "John". "Wszelkie działania podejmowane przez Ciebie, Obama, prowadzące do zabrania muzułmanom ich prawa do bezpiecznego życia w islamskim kalifacie doprowadzą do rozlewu krwi twoich ludzi" - mówi. Mężczyzna ostrzega, że następną ofiarą może być kolejny porwany dziennikarz. Chodzi o zaginionego rok temu w Syrii Stevena Sotloffa.

Według ekspertów w barwach islamistów może walczyć nawet 500 Brytyjczyków. Ich przynależność narodowa identyfikowana jest na podstawie badań obejmujących między innymi analizy fonetyczne ich wypowiedzi. Oprócz Brytyjczyków, terrorystów zasilać może około 700 Francuzów i 500 Belgów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"Według informatora "Guardiana", dżihadysta jest wykształconym, inteligentnym i radykalnym wyznawcą islamu." - czekamy na komentarz pana Marka, dyżurnego bojownika ateizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eksperci brytyjskiego wywiadu MI5 i MI6 ustalili, że głównym podejrzanym o zamordowanie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya jest Abdel-Majed Abdel Bary" - poinformowała w niedzielę brytyjska gazeta "The Sunday Times", powołując się na źródło rządowe. To pochodzący z zamożnej rodziny 24-letni raper, który do niedawna mieszkał w Londynie w luksusowej kamienicy.

http://www.tvn24.pl/media-wywiad-ustalil-ze-to-raper-jest-podejrzany-o-zamordowanie-dziennikarza,461609,s.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

... są niezwykle potrzebni w tych krajach jako czynnik odstraszający (mądremu dość po słowie; przeciw komu i przed czym).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Islamiści brytyjscy, francuscy, belgijscy - obywatele demokratycznych imperiów postkolonialnych, wykorzystujący swoją wolność religijną do zniewolenia innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znaczy, że wysławia się niczym rodowity obywatel Pekinu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.