Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7645 miejsce

James Foley został zabity przez Brytyjczyka? Morderca zidentyfikowany przez byłego zakładnika

Zabójca dziennikarza Jamesa Foleya to prawdopodobnie Brytyjczyk pochodzący ze wschodniego Londynu. MI5, Scotland Yard i FBI prowadzą wspólne poszukiwania dżihadystów pochodzących z Wysp Brytyjskich.

 / Fot. zrzut ekranuJak donosi "The Guardian" mężczyzna, który dokonał egzekucji Jamesa Foleya, porwanego w 2012 r. dziennikarza to jeden z dżihadystów brytyjskiego pochodzenia.

"John" - bo tak każe nazywać się terrorysta - ma być przywódcą grupy trzech Brytyjczyków nazywanych "The Beatles". Specjalizują się oni w porwaniach. Służby specjalne ustaliły, że terrorysta przebywa w pobliżu miasta Raqqa znajdującego się pod kontrolą samozwańczego Państwa Islamskiego.

Rebeliant został zidentyfikowany przez jednego z byłych zakładników po tym, jak ukazał się film przedstawiający ostatnie chwile życia i egzekucję porwanego w 2012 r. dziennikarza Jamesa Foleya. Według informatora "Guardiana", dżihadysta jest wykształconym, inteligentnym i radykalnym wyznawcą islamu.

Wideo, które opublikowali dżihadyści zatytułowane zostało "Wiadomość dla Ameryki". Na nagraniu James Foley wygłasza rodzaj manifestu. "Wzywam moich przyjaciół, rodzinę i ukochanych do powstania przeciwko mojemu prawdziwemu zabójcy - rządowi Stanów Zjednoczonych" - mówi dziennikarz. Po nim głos zabrał jego zabójca, prawdopodobnie wspomniany wyżej "John". "Wszelkie działania podejmowane przez Ciebie, Obama, prowadzące do zabrania muzułmanom ich prawa do bezpiecznego życia w islamskim kalifacie doprowadzą do rozlewu krwi twoich ludzi" - mówi. Mężczyzna ostrzega, że następną ofiarą może być kolejny porwany dziennikarz. Chodzi o zaginionego rok temu w Syrii Stevena Sotloffa.

Według ekspertów w barwach islamistów może walczyć nawet 500 Brytyjczyków. Ich przynależność narodowa identyfikowana jest na podstawie badań obejmujących między innymi analizy fonetyczne ich wypowiedzi. Oprócz Brytyjczyków, terrorystów zasilać może około 700 Francuzów i 500 Belgów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"Według informatora "Guardiana", dżihadysta jest wykształconym, inteligentnym i radykalnym wyznawcą islamu." - czekamy na komentarz pana Marka, dyżurnego bojownika ateizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eksperci brytyjskiego wywiadu MI5 i MI6 ustalili, że głównym podejrzanym o zamordowanie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya jest Abdel-Majed Abdel Bary" - poinformowała w niedzielę brytyjska gazeta "The Sunday Times", powołując się na źródło rządowe. To pochodzący z zamożnej rodziny 24-letni raper, który do niedawna mieszkał w Londynie w luksusowej kamienicy.

http://www.tvn24.pl/media-wywiad-ustalil-ze-to-raper-jest-podejrzany-o-zamordowanie-dziennikarza,461609,s.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

... są niezwykle potrzebni w tych krajach jako czynnik odstraszający (mądremu dość po słowie; przeciw komu i przed czym).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Islamiści brytyjscy, francuscy, belgijscy - obywatele demokratycznych imperiów postkolonialnych, wykorzystujący swoją wolność religijną do zniewolenia innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znaczy, że wysławia się niczym rodowity obywatel Pekinu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.