Facebook Google+ Twitter

Jamie Foxx - agent specjalny do walki z terroryzmem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-07-11 09:12

Laureat Oscara Jamie Foxx w jednej z najbardziej realistycznych wizji wojny z terrorem, jaka trafiła na ekrany kin.

Kadr z filmu / Fot. Materiały prasoweW ataku przeprowadzonym na osiedle mieszkaniowe w stolicy Arabii Saudyjskiej, przez zamachowców – samobójców zginęło ponad 100 i ranionych zostało około 200 pracowników kompanii naftowej i ich rodzin. Podczas, gdy biurokraci prowadzą przedłużające się rozmowy, do akcji wkracza agent specjalny Ronald Fleury (Jamie Foxx) i jego zespół. Mają pięć dni na to, aby odnaleźć sterującego zamachami bombowymi szaleńca i powstrzymać go przed kolejnym atakiem.

Reżyser, Peter Berg, wpadł na pomysł zrealizowania filmu "Królestwo" już dziesięć lat temu, po obejrzeniu wiadomości o zamachu terrorystycznym, jaki miał miejsce 25 czerwca 1996 roku w Khobar w Arabii Saudyjskiej. Eksplozja ciężarówki z paliwem zabiła wtedy 19 Amerykanów, jednego Saudyjczyka i zraniła 372 osoby różnych narodowości. Był to jeden z najbardziej brutalnych antyamerykańskich zamachów terrorystycznych w tym regionie.

Żyjąc w świecie po wydarzeniach z 11 września 2001 roku, w którym stosunki między światem arabskim a Zachodem są bardzo skomplikowane, Berg chciał wyreżyserować thriller, w którym właśnie te dwa światy ściśle ze sobą współpracują „dzięki przyjaźni, jaka rozwija się między ludźmi z dwóch odmiennych kultur – agentem FBI i saudyjskim pułkownikiem”.

Reżyseria - Peter Berg
Wydanie DVD / Fot. Materiały prasowe
Scenariusz - Matthew Michael Carnahan
Obsada - Jamie Foxx, Jennifer Garner, Jason Bateman, Chris Cooper

Muzyka - Danny Elfman

Premiera DVD - 3 lipca.

Wiadomosci24.pl są patronem wydania DVD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.