Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7025 miejsce

Jamnik - najważniejsze informacje dla właścicieli

Kilka rzeczy, o których powinni pamiętać hodowcy jamników.

 / Fot. Katarzyna MazurKażdy, kto decyduje się na hodowle psa, tak jak i każdego innego zwierzęcia, powinien najpierw dowiedzieć się o danym gatunku jak najwięcej, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki oraz bezpieczeństwo.

Pies jako przyjaciel potrafi sprawdzić się lepiej niż niejeden człowiek. Należy pamiętać, że potrzebuje przestrzeni, ruchu oraz dużo uwagi oraz miłości. Ludzie często decydują się na kupno jamnika myśląc, że skoro jest to pies niewielki, z krótką sierścią, to nie wymaga pielęgnacji. Jest to błąd.

Szczeniak wymaga specjalnych metod wychowawczych, odpowiednich warunków dla prawidłowego rozwoju oraz pielęgnacji. Trzeba uczyć go słusznych nawyków, takich jak:
załatwianie się wyłącznie na dworze, pozostawanie samemu w domu i niegryzienie np. butów; są to niezwykle ważne elementy, który rzutują na przyszłość - na zachowanie dorosłego psa.

Jamniki mają wśród ludzi niezbyt przychylną opinię jako psy o silnym charakterze i mściwe; odpowiednie wychowanie powinno jednak tym wadom zaradzić. Każdy pies to indywidualność, więc nie można od razu skreślać go i nie wpuszczać do swego domu, bo tak naprawdę może okazać się wspaniałym i kochającym członkiem rodziny.

Pies również wymaga pielęgnacji, jedną z nich jest szczotkowanie, najlepiej codzienne.
Zabieg pomaga utrzymać sierść w czystości. Najbardziej wskazany jest to w okresie od wiosny do jesieni.

Oglądaj także: Pochód jamników w Krakowie –

Dla wszystkich psów bardzo ważny jest ruch, zapewnia mu on dobre samopoczucie i kondycje fizyczną. Częstym błędem popełnianym przez właścicieli jamników jest prowadzenie ich w szelkach, które deformują przednie kończyny, co prowadzi do odstawania łokci. Kolejnym błędem jest ubieranie czworonogów - ubranka zatrzymują dopływ powietrza i promieni słońca do skóry. W zimne dni nie powinno wychodzić się na spacery długie, lecz na krótkie i częste.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mielismy jamnki JAMNICZKI przez lat prawie 30 . teraz wszyskie spią na dzialce link
Mamy za to Nutkę owoc szlonej milosci cziłały z ratlerkiem, Kochamy ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.