Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23494 miejsce

Jan Kobuszewski wiecznie młody

8 grudnia na scenie gdańskiego Domu Technika NOT odbył się benefis przygotowany przez artystów Teatru Kwadrat z Warszawy z okazji 55. rocznicy pracy artystycznej Kobusza. Zarówno o godz. 16 jak i 19.30 zjawił się tłum gości.

 / Fot. Materiały organizatoraWspaniale zaprezentował się męski tercet wykonując utwór "Zimny drań" z lekko zmienionymi słowami, wskazującymi na pana Jana, jako tytułowego bohatera.

Bardzo ciekawa była wiązanka utworów o tematyce miłosnej, zakrapiana alkoholem, poprzedzająca noc poślubną z niekoniecznie wymarzonym małżonkiem, w wykonaniu trio pań - Ewy Wencel, Marzeny Zając i Ewy Ziętek.

 / Fot. Materiały organizatoraRównież przekomicznie wypadła nowa aranżacja skeczu "Wężykiem", zwłaszcza Paweł Wawrzecki w roli prezesa firmy produkującej wentylatory.

Mieszaninę współczucia, podziwu dla determinacji, w której bohater wbiega na drabinę lub potykając się spada ze sceny, ale też  / Fot. Materiały organizatorazniecierpliwienia z powodu narzucania swojej osoby, wywołuje młody człowiek, dla którego nie ma roli w tym spektaklu i nie jest mu dane zaśpiewać w blasku reflektorów (w tej roli Andrzej Andrzejewski).

Jan Kobuszewski pojawił się dopiero pod koniec części pierwszej, kiedy już znudziła mu się książka, którą czytał przykuty do kaloryfera w garderobie... Długo wyczekiwane wejście wzbudziło takie owacje publiczności, że kilka chwil trwało, zanim mógł zacząć mówić. Opowiedziane wraz z Andrzejem Kopiczyńskim opowieści z dreszczykiem to mistrzostwo świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.