Facebook Google+ Twitter

Jan Kowalski w Irlandii, część 4

Jest wielu emigrantów, których nie zaślepiły pieniądze. Mimo tego, że zarabiają przyzwoicie, że stać ich na wiele, pozostali sobą. Ich właśnie przepraszam za poniższe bazgroły.

Gorączka zakupów!!! Creative Commons Attribution ShareAlike 2.0 License/ http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Must_Haves.jpg / Fot. The Blackbird (Jay Black) Janek szczęśliwie wylądował w Shannon. Udało mu się znaleźć pracę, nieco się oswoił, wydał trochę pieniędzy. Poznał smak nocnego życia Irlandii, zabawił się przednio. W miarę upływu czasu powoli, powoli Janki przeistaczają się...

Są już wyjadaczami. Światowcami. Z początkowo nieśmiałych, cichych Polaczków wykluł się złoty kwiat polskiej – europejskiej – światowej(!) młodzieży. Radzą sobie nieźle - ubrani w markowe ciuchy z rozlicznych centrów handlowych, obleczeni w zapachy przednich gatunków, ze sporą sumką na koncie w banku, powoli zaczynają czuć się, jak u siebie. Zabawa, moda, wydawanie garściami – o tak, przy nawet najniższej pensji Janków na to stać.

Plecaki, tak przydatne na początku „irlandzkiej” przygody, dawno już zakurzone, spoczywają w najgłębszym kącie domu. Nosić je, to przecież obciach... Nastąpiły teraz przecież nowe, przebojowe czasy! Zawsze można rozpoznać „naszych”, gdy widzisz jednego z drugim wystrojonego jak na wybiegu mody, w czyściutkim, nowiutkim, nierzadko „krzyczącym” ubranku, zachowującego się, jak co najmniej właściciel tejże wyspy! Niektórych Polaków rzeczywiście cechuje nadmierna pewność siebie, nonszalancja z lekką zadziornością. Jakby chcieli powiedzieć „jesteśmy z Polski, jesteśmy lepsi, bogatsi, lepiej się ubieramy, podziwiajcie Nas, albo bójcie się”. Chodząc po mieście wolnym, spokojnym, rozbujanym krokiem rozglądają się na boki, oceniając innych: "Popatrz jak ten koleś wygląda! A zobacz tam, ci Irlandczycy to bezguścia totalne! A obczaj tego gostka z Polski, ale wieśniak!". W swym gwiazdorstwie, dochodzą niektórzy do rzeczywiście wielkiej formy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.