Facebook Google+ Twitter

Jan Krzysztof Bielecki: To szokujące, że Polacy wolą złotówkę od euro

"To, że 80 proc. Polaków mówi, że chciałoby mieć złotówkę u siebie, to dla mnie jest szokujący wynik. To jest zupełnie inne pokolenie, które wierzy, że pieniądz, który zbudowaliśmy w Polsce, jest wartością" - mówił w wywiadzie dla RMF FM Jan Krzysztof Bielecki.

 / Fot. Grzegorz Jakubowski, Polskapresse"Moje pokolenie, moi rodzice, ja, wierzyliśmy tylko w amerykańskiego dolara i to nie w banku, tylko schowanego pod materacem" - mówił w RMF FM Jan Krzysztof Bielecki,

Pytany o przyszłość euro w Polsce, Bielecki odpowiedział, że naszą przyszłością jest na pewno Unia Europejska i integracja europejska, a euro jest dobrym rozwiązaniem "pod warunkiem, że kieruje się realiami gospodarczymi i twardą dyscypliną, za którą Polacy byli zawsze".

Bielecki skomentował też plany polskiej pożyczki dla MFW, którą określił mianem "inwestycji". Jak powiedział, jest to pożyczka udzielana najbardziej wiarygodnej instytucji międzynarodowej, więc ulokowanie tam naszych pieniędzy będzie najlepszym rozwiązaniem. Podkreślił, że pożyczka nie jest "pomocą dla Greków i Włochów", ale wkładem do instytucji, która daje nam "parasol ochronny" - 30 miliardów dolarów.

Pytany o sens programu "Pięćdziesiąt plus", Bielecki ocenił, że jest to przede wszystkim system, który 'w ogromnym stopniu i źle zachęcał do szybkiego przejścia na emeryturę". Obecnie z 13 mln Polaków po pięćdziesiątce na stałe pracuje tylko 4 mln. Konieczne będzie zrewidowanie działań tego programu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Może to przygotowywanie opinii publicznej do zeszmacenia złotówki w imię racji stanu "przystąpienia do strefy euro".

Komentarz został ukrytyrozwiń
jola
 • jola
 • 18.12.2011 13:14

Bielecki jestes ciagle przy korycie i jeszcze masz czelnosc mowic ,ze Polacy nie chca euro....niech was wszystkich pielo pochlonie

Komentarz został ukrytyrozwiń
do israela
 • do israela
 • 18.12.2011 10:16

A to parszywe Żydzisko śmierdzące śledziem i cebulą ! Jąkała wietrzy interes. A po łapach i po jajach ! podpier..doli i ucieknie. Już raz jako premier zgnoił gospodarkę ! Precz Jewreju !

Komentarz został ukrytyrozwiń
HenryAbor
 • HenryAbor
 • 18.12.2011 06:52

Pawciu, zielenieć już tylko mogą listki na wiosnę. Bo dolar do roli lokalnej jankeskiej waluty padnie niedługo po euro. Jego miesiące w najbliższym 2012 roku i tak już zresztą policzone. To oczywiste dla każdego, kto ma pod ręką właściwą bazę danych i nie uciekał w przeszłości z lekcji matematyki. A teraz zaczął uczyć się chińskiego. Co i tobie Pawciu, radzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli premiera "polskiego" euro będzie podobna do pierwszej złotówki to dalszy rozwój "wspólnej" waluty pocznie planowo zielenieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HenryAbor
 • HenryAbor
 • 17.12.2011 21:56

Palaki wolą złotówkę od euro, bo nie wiedzą biedaki, że już niedługo za upadek euro zapłacą bez porównania znacznie większe sumy, niźli składkowa kroplówka dla strefy! Tyle, że wówczas płacić już będą w juanach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że rodzice woleli $ i ich trzymanie pod materacem było w pełni uzasadnione sytuacją w tamtych czasach... Tym argumentem pan Bielecki raczej mnie przekonał aby w "euro" nie wchodzić...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szmul
 • Szmul
 • 17.12.2011 18:43

Pan Bielecki niech SAM WLASNA kase zainwestuje w te "POZYCZKE"...w koncu uciulal przez okres ZAROBKOW 400 ts zl/miesiac jako PREZIO Banku PKO SA przez KILKA LAT!!!Smialo Krzychu-DAJ PRZYKLAD!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
r k
 • r k
 • 17.12.2011 18:34

Chciałbym jeszcze dodać ze strefa euro jest zadłużona na ok 4bln.euro ,powtarzam 4bln. euro,więc zbiórka
200mld euro dla bankrutów ,niewiele da. Tylko całkowita restrukturyzacja długów ,zadłużonych państw,(całkowite umorzenie długów przez banki), uchroni strefę euro.

Tak to niestety wygląda ,Bal na razie trwa ,pytanie jak długo i co dalej??

Komentarz został ukrytyrozwiń
r k
 • r k
 • 17.12.2011 18:01

Planuje się że rząd na ratowanie strefy euro przeznaczy ok. 10mld. euro, tj.ponad 40mld zł. My te pieniądze pchamy bankom zachodnim, nie bezpośrednim rządom :Grecji ,Hiszpanii ,Portugalii czy Włoch. Bez prawa głosu ,jako że nie jesteśmy w strefie euro. Mamy się tylko przyglądać; jak nasze pieniądze będą wydawane!.

A jeśli ratowanie strefy euro się nie powiedzie? To co?

Mamy ratować kraje znacznie bogatsze od Polski ,które żyły przez lata ponad stan ,które przetańczyły i przejadły ,mnóstwo kasy ,gdy my cierpieliśmy biedę.

Czy to posunięcie rządu ;jeśli oczywiście dojdzie do skutku; będzie mądre i racjonalne??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.