Facebook Google+ Twitter

Jan Kulczyk - polski "Przyjaciel Nigerii"

Największy afrykański kraj – Nigeria, postanowiła uhonorować najbogatszego Polska Jana Kulczyka tytułem „Przyjaciela Nigerii”. Tytuł został nadany za promocję kraju oraz budowanie relacji biznesowych pomiędzy naszymi krajami.

Jan Kulczyk / Fot. archiwum Menu GroupJan Kulczyk to pierwszy przedsiębiorca na świecie, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie.

Podczas uroczystości obchodów 53. Rocznicy uzyskania niepodległości przez Nigerię, ambasador Republiki Federalnej Nigerii w Polsce, dr Samuel Wodi Jimba wręczył Janowi Kulczykowi nagrodę. Gest nadania tytułu jest potwierdzeniem działalności najbogatszego Polaka poza granicami Rzeczpospolitej związanej głównie z sektorem wydobywczym, dzięki czemu powstały nowe miejsca pracy.

Tytuł „Przyjaciel Nigerii” ma być nadawany co roku, ludziom, którzy w wyjątkowy sposób przyczynili się do upowszechniania współpracy oraz poszerzanie stosunków bilateralnych z Republiką Federalną Nigerii.

Jan Kulczyk przyznaje, że nieprzypadkowo postawił na Nigerię jako miejsce swoich inwestycji. Kraj ten ma duży potencjał rozwoju – dla Afryki jak i całego świata. Przez wzgląd na kilkusetmilionową populację, przyszłość Afryki, głównie jej rozwój, będzie należała do Nigerii. Jak zapewnia polski biznesmen, powodzenie w interesach jest uwarunkowane przede wszystkim od relacji międzyludzkich – aby odnieść sukces, „musi być miłość, pasja, fascynacja, ale też zrozumienie i przyjaźń. Poważny biznesmen zawsze wie, co się dzieje między ludźmi”. Zaufani partnerzy to również zaufani przyjaciele.

Polski biznesmen nie ukrywa, że w najbliższych latach będzie zwracał uwagę nie tylko na sektor wydobywczy, ale i na inne działki rynku nigeryjskiego.

Spółka Kulczyk Investmets to największy polski inwestor w Afryce. Na dzień dzisiejszy odbywa się tam dwadzieścia projektów poszukiwawczo-wydobywczych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, Jan Kulczyk stał się przyczyną powstania międzynarodowej dyskusji związanej z możliwościami inwestycyjnymi i wyzwań gospodarczych oraz „wskazał” kierunek ekspansji europejskich przedsiębiorstw na terenie Afryki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.