Facebook Google+ Twitter

Jan Nowicki w spektaklu “Z obłoków na ziemię”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-26 19:44

W ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych Dwór Czeczów zaprasza na spektakl poetycko - muzyczny z udziałem aktora Jana Nowickiego.

 / Fot. plakat“Z obłoków na ziemię”to rodzaj poetycko-muzycznego spektaklu teatralnego opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora Jana Nowickiego z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego oraz poezją ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana i Jana Nowickiego oraz Jana Pawła II.

Tematem tego spektaklu jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata.

W roli ks. Twardowskiego – Jan Nowicki.

Prapremiera spektaklu odbyła się w Wejherowie i Jastarni (wrzesień 2006), a oficjalna premiera miała miejsce podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w kościele oo. Reformatów w Wieliczce w dniu 2 listopada 2006 roku.

Zarówno spektakle przedpremierowe, jak również sama premiera, wywołały ogromne wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje prasowe. Spektakl prezentowany jest w kościołach, teatrach, salach widowiskowych, a nawet klubach.

Po premierze spektakl „Z obłoków na ziemię” zobaczyli, m. in. mieszkańcy Tarnowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Szczytna i Torunia (w listopadzie 2006); Warszawy, Pruszkowa, Michałowic, Włocławka i Zielonej Góry (w marcu 2007); Trzebini, Oświęcimia, Krakowa i Przemyśla (w kwietniu 2007).

W maju 2008 ukazała się płyta „Z obłoków na ziemię” wydana przez twórców spektaklu, a jej promocyjny koncert odbył się we Lwowie.


Wykonawcami spektaklu są:
Jan Nowicki
oraz muzycy
Marek Stryszowski – saksofony, flet prosty, śpiew
Cezary Chmiel – syntezatory
Krzysztof Bodzoń – kontrabas elektryczny

30 października (sobota) godz. 18.00
Dwór Czeczów
Ul. Popiełuszki 36, Kraków

Marta Półtorak
Materiały prasowe


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.