Facebook Google+ Twitter

Jan Olszewski: Donald Tusk prowadzi Polskę do upadku

"Donald Tusk założył: porozumienie niemiecko-rosyjskie następuje i my temu nie przeciwdziałamy, ale znajdujmy miejsce w nowym układzie sił" - powiedział Jan Olszewski i były doradca Lech Kaczyńskiego.

 / Fot. PAP/Paweł Supernak"Stawiamy na jedną stronę - Niemcy, i tam szukamy ochrony oraz bezpieczeństwa. W relacjach rosyjskich musimy w związku z tym, również ustępować, żeby nie narażać się Niemcom" - stwierdził w "Uważam Rze" (nr 15) Jan Olszewski.

Według Olszewskiego nawet Gomułka prowadził bardziej ambitną politykę, ponieważ pomimo wielu ustępstw, wobec wschodniego sąsiada starał się prowokować różne stanowiska Rosji oraz Niemiec.

Olszewski uważa, podobnie jak wielu ludzi z prawicy, że obecne czasy do bólu przypominają XVIII-wieczne czasy Saskie, kiedy Polska upadła i nastąpiły rozbiory. Ówczesnej elicie politycznej bliskie było hasło: "Polska nierządem stoi". Uważano, że jeśli nasi wrogowie zobaczą, że Polska jest w fatalnym stanie, to nie odważą się na inwazję. Jakże bardzo się pomylili. Wówczas większość elity politycznej była na usługach obcych mocarstw. Dzisiaj, według Olszewskiego mamy powtórkę z historii.

Donald Tusk nie musi być niemieckim agentem, może rzeczywiście wierzyć, że w naszym interesie leży całkowite podporządkowanie się Rosji oraz Niemiec. Jest jednak historykiem, i taka postawa dowodzi co najmniej ignorancji naukowej.

Przecież już Stanisław Cat- Mackiewicz w słynnej książce: "Historia Polski 1914-1939" pisał, że na podstawie stosunków niemiecko-rosyjskich można łatwo przewidzieć nasz los. Jeżeli układają się dobrze, i cele polityczne Rosji i Niemiec są zbieżne, to prawie zawsze kończy się to upadkiem Polski. Z kolei Józef Piłsudski twierdził, że Polska może przetrwać tylko wtedy, gdy będzie silna tak samo jak jeden z ich sąsiadów: Niemcy lub Rosja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

g78
 • g78
 • 18.04.2012 23:36

Zgadzam się, Polska upada. Kraj, który nic nie produkuje, zginie. III RP jest całkowitym przeciwieństwem II RP. Wówczas mimo niesprzyjających warunków politycznych zewnętrznych i wewnętrznych podjęto działania, które przyćmiły nawet 20 lat dzisiejszej Polski. Przemysł upada, rękę zaczyna się kłaść na innych sektorach. Nie jesteśmy niezależni, jesteśmy wasalami we własnym kraju. Oddajemy ojczyznę nawet bez jednego wystrzału, dla profitów, z wygodnictwa, karierostwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Khavira
 • Marek Khavira
 • 17.04.2012 08:03

" Józef Mackiewicz w słynnej książce: "Historia Polski 1914-1939"
Nie Józef Mackiewicz jest aiutorem tej książki, a jego brat - Stanisław Cat-Mackiewicz....

Komentarz został ukrytyrozwiń
 elf
 • elf
 • 16.04.2012 15:15

Panie Janie , proszę modlić się o zdrowie i o pomyślność Polski . Pleciecie bzdury i to wy dążycie do rozbiorów . Po trupach smoleńskich do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba mediom się skończyły tematy skoro wyciągają takich ludzi nie wiadomo skąd i ich przepytują...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jury
 • jury
 • 16.04.2012 13:35

rzeczywiscie jan olszewski jest slabym czlowiekiem niewiarygodnym ktory wystudiowal za komuny o czym sie nigdy nie pochwalil .za to chwali gomolke za ambitna polityke.sam nigdy nie byl ambitnym poltykiem raczej politykiem poslusznym danemu okresowi zycia

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 16.04.2012 13:07

wcale bym się nie zdziwił gdyby tusek był na żołdzie Mossad albo KGB.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jery
 • jery
 • 16.04.2012 12:09

nie wiem przed jaka katastrofa nas radoslaw ostrzega moze przed kim dzong kaczem moze przed tsunami albo przed wyzyskiwaniem biednej ludnosci przez kosciol.ale dzieki mu za to

Komentarz został ukrytyrozwiń
d234
 • d234
 • 16.04.2012 11:17

Polska polityka zagraniczna i wewnętrzna jest nieskuteczna. Partnerstwo Wschodnie, ewidentny brak wpływu na to co się dzieje na Wschodzie m.in. mniejszością polską, rurociąg pod Bałtykiem, Gazoport zablokowany rurą, gazociąg Nabukko zaniechany, Litwa wszczyna fobie antypolskie, pozbawia mniejszość polską praw. Pakt fiskalny ogranicza spektrum działania w razie głębszego kryzysu, jedyne dozwolone działania to cięcia i redukcje, nierówne dopłaty rolnicze, reforma emerytalna. Pośpiech w przepchnięciu GMO, które powoli truje i zabija nasze rolnictwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
weteran 1980
 • weteran 1980
 • 16.04.2012 09:18

Panie Radosławie dobry artykuł 5* Dobrze że Pan pisze i ostrzega nas przed nadciągającą katastrofą .Mam nadzieje że do niej nie dojdzie! A jeśli stanie się tragedia ,to nie chciał bym być w skórze Tuska:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karen
 • Karen
 • 16.04.2012 09:14

Radosławie Kowalski znowu wypisujesz brednie .Podpierasz to jakimiś wypowiedziami ale robisz to bardzo stronniczo .
Polska miała za wrogów przed IIwojną światowa ,zarówno Niemców,jak i Rosję .Wiemy jak to się zakończyło .ROZSZARPALI NASZĄ OJCZYZNĘ NICZYM HIENY PADLINĘ .Musimy mieć dobrosąsiedzkie stosunki zarówno z Niemcami jak i Rosją , TO JEST NASZ INTERES NARODOWY I NASZE :BYĆ ALB NIE BYĆ WŚRÓD NARODÓW .

ZGODA BUDUJE -NIE ZGODA RUJNUJE .Co?Ty tego chcesz aby twój kraj był znowu ze wszystkimi sąsiadami skłócony??Chcesz naszego dobra w środ narodów ?Czy chcesz upadku naszej Rzeczpospolitej i aby znowu historia się powtórzyła .Chyba masz w sobie trochę oleju i nie jesteś aż tak ogłupiony prze Jarosława Kaczyńskiego i jego pachołków?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.