Facebook Google+ Twitter

Jan Paweł II będzie miał swoją tablicę w Parlamencie Europejskim?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-26 19:24

Ponad 50 eurodeputowanych zaproponowało upamiętnienie Jana Pawła II specjalną tablicą w Parlamencie Europejskim. Zaproponowali to przedstawiciele różnych państw i grup politycznych.

Polski europoseł Witold Tomczak poinformował, że przewodniczący Parlamentu Hans-Gert Poettering otrzymał list w tej sprawie. Napisano w nim, że symboliczna obecność Jana Pawła II przypominałaby jego naukę i apel o budowanie jedności europejskiej w oparciu o fundamentalne wartości określające jej tożsamość. Europosłowie zaproponowali, aby na tablicy przedstawiającej Ojca Świętego, we wszystkich oficjalnych językach Unii znalazło się przesłanie "Europo otwórz drzwi Chrystusowi".

Przewodniczący Parlamentu przychylnie odniósł się do propozycji eurodeputowanych, ale nie rozmawiał jeszcze o szczegółach projektu. Hans-Gert Poettering zapowiedział, że najpierw będzie chciał się skonsultować z szefami polskich delegacji zasiadających w róznych grupach politycznych. Jeżeli otrzyma jednomyślne poparcie, to zwróci się do prezydium Parlamentu o decyzję w tej sprawie. Dopiero wtedy będą mogły rozpocząć się dyskusje o projekcie i lokalizacji pamiątkowej tablicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.