Facebook Google+ Twitter

Jan Paweł II błogosławionym. Beatyfikacja 1 maja

Współautorzy: Katarzyna Olczak

Papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II. Beatyfikacja papieża Polaka odbędzie się 1 maja, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w Rzymie. Benedykt XVI osobiście wyniesie Polaka na ołtarze.

 / Fot. PAP/EPA/Alessandro BianchiDekret opublikowało w południe biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Nastąpiło to po audiencji, na której papież przyjął prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angelo Amato.

Uroczystość wypadnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (święta ustanowionego przez papieża Polaka), przewodniczyć jej będzie sam Benedykt XVI. Beatyfikacja Jana Pawła II będzie pierwszą, jakiej dokona papież - do tej pory Benedykt XVI dokonywał wyłącznie kanonizacji.

Po beatyfikacji trumna ze szczątkami Jana Pawła II zostanie przeniesiona, zgodnie z przepisami kanonicznymi, z Grot Watykańskich do Bazyliki Świętego Piotra. "Ciało papieża nie zostanie wystawione" - powiedział po ogłoszeniu dekretu watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi.
Na marmurowej płycie nagrobnej pojawi się napis: "Beatus Ioannes Paulus II".

Kardynał Stanisław Dziwisz podziękował Benedyktowi XVI za podpisanie dekretu. "Cieszymy się, że "Santo subito - to, o co prosili ludzie w czasie pogrzebu, spełnia się - powiedział metropolita krakowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

> Ratomirze????-pochód??????? Chyba z lekka Pan przegina.

No przeca to 1 maja - święto pracy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
czesio
 • czesio
 • 16.01.2011 23:08

Film "Komuniści i Watykan" otwiera oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tylko pytam
 • tylko pytam
 • 16.01.2011 23:03

Kto ważniejszy, Jezus, czy papież? Nikt z ludzi nie jest święty. Wszyscy są grzeszni. Słowo święty, oznacza 'czysty, oddzielony do służby dla Boga'.
Nawet do Jezusa żaden z apostołów nie zwrócił się 'Święty Jezusie". A przecież Jezus bardziej by zasługiwał na takie traktowanie bo był doskonały, bez grzechu. Sam Jezus powiedział do uczniów: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden jest bowiem Ojciec wasz, ten w niebie." Jezus tu (Ew.Mateusza 23,9) nawiązał do tytułu religijnego, który przysługuje tylko Bogu. Dlaczego cały kościół katolicki sprzeciwia się wypowiedzi, zakazowi Jezusa Chrystusa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
MilleniumWinter
 • MilleniumWinter
 • 15.01.2011 10:38

Tysiące ludzi wyleczyło się z nowotworów tylko dzięki temu że nie słuchali lekarzy a słuchali tego co mówili inni wyleczeni. Każdy zespół lekarzy uzna takie wyleczenie za cudowne a jednak nikt z tych wyleczonych świętych nie robi.
Co innego gdyby komuś ręka odrosła, albo chociaż włosy, ale powrót organizmu do zdrowia jest jego jak najbardziej naturalną czynnością. Wystarczy zadbać o niego, nie tracić wiary i nadziei, dostarczyć WSZYSTKIE niezbędne składniki w pożywieniu i czekać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Kazimierz Kolebuk.

Takie same grono autorytetów, jak w sprawie świętych wafli w Sokółce - agenci kurii na uniwerku białostockim, panie Kolebuk?
<<Rotfl>>

Komentarz został ukrytyrozwiń
SJ
 • SJ
 • 14.01.2011 21:36

Cały cyrk kościoła katolickiego! Polecam dzieło Karlheinza Deschnera "Kriminalgeschichte des Christentums" Tam możemy poczytać jak te "cuda" się dokonują!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.01.2011 20:11

Spore grono autorytetów medycyny uznało fakt wyzdrowienia zakonnicy. Z punktu widzenia medycyny jest to niewytłumaczalne. Bóg obdarza co jakiś czas swoją łaską i mocą zwykłych śmiertelników. Przykład Jana Pawła II jest wielce wymowny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.01.2011 20:07

I ja wyrażę swoje zadowolenie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ukrywam, że cieszy mnie ta decyzja. Panie Ratomirze????-pochód??????? Chyba z lekka Pan przegina. A takie miałem o Panu dobre zdanie. 6 stycznia Panu zaszkodził:((((( niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto idzie na pochód?
;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.