Facebook Google+ Twitter

Jan Paweł II na politycznej barykadzie

Nie tylko katastrofa smoleńska, ale i postać Papieża Polaka wykorzystywana jest do walki politycznej.

Domyślałem się, że motyw katastrofy smoleńskiej będzie obecny w motywach wystroju Grobu Męki Pańskiej. I jest to zrozumiałe, bo tragedia, jaka nas dotknęła, musi być obecna w tych przesłaniach.

Czytaj też: Grób Pański AD 2011: Chrystus w tupolewie, brzoza i szachownica

Nie było wielu bulwersujących przykładów. Jezus spoczywający we wraku tupolewa nie wywołał u mnie aż tak wielkich emocji. Był jednak wyjątek. Wystrój grobu w kościele, gdzie każdego 10. dnia miesiąca odbywają się msze z udziałem parlamentarzystów PiS-u.

Jestem wściekły, podkreślam: wściekły, że wykorzystano tam wizerunek Papieża. W tym akurat wystroju grobu był czytelny przekaz polityczny. Polska jest zniewolona i musi walczyć o wolność. Pytam księży, którzy tworzyli wystrój tego grobu, jak mogliście coś takiego zrobić?

Papież jest dla mnie nie figurką, którą można pokazywać wedle własnych potrzeb. Kiedy mam problem, zaglądam do myśli Jana Pawła II i znajduję odpowiedź. To dla mnie autorytet. Teraz użyliście wizerunku Papieża Polaka jak produktu marketingowego do walki politycznej. To ohyda.

Papież nie przemówi już do nas, ale jestem pewien, że nie popierałby wojny krzyżowej pod pałacem i przemyślanego dzielenia Polski na dwie części. Gdzie w moim kraju jest miejsce dla mnie i wielu podobnych, którzy pamiętają 10 kwietnia, ale nie dołączą do człowieka, który wygłasza tezy o bombach próżniowych i zemście "Ruskich" za "Solidarność"?

Ten człowiek myśli głośnikiem Radia Maryja i to nie tyle samej rozgłośni, co ludzi, którzy wymyślają pseudonaukowe teorie i sprzedają je potem pod Pałacem Prezydenckim, nabijając sobie kieszenie pieniążkami tych, co nie potrafią już myśleć samodzielnie.

Powiedzieliście już mi, że ta tragedia jest bardziej mojsza niż twojsza. Teraz chcecie zawłaszczyć Papieża, który dla mnie jest wielkim myślicielem i przewodnikiem, a nie, jak dla was, produktem marketingowym. Nie jestem człowiekiem wybitnie wykształconym i teologiem, ale na wplątywanie zmarłego Papieża do walki politycznej NIE ZGADZAM SIĘ. Dlaczego nie postawiliście tam Joanny od Krzyża? Stałaby tam z przekonaniem, i byłoby to dla mnie zrozumiałe i w pełni akceptowalne.

Czytaj też: Obchody Wielkanocy obfitują w nawiązania do katastrofy smoleńskiej

Cytat z Jana Pawła II na temat wolności słowa, bo ten grób możecie uznać za przejaw wolności słowa.

"Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo nie jest wolne. Jeśli jest spętane egocentryzmem, kłamstwem, podstępem, może nawet nienawiścią lub pogardą dla innych-dla tych na przykład, którzy różnią się narodowością, religią albo poglądami. Niewielki będzie pożytek z mówienia i pisania, jeśli słowo będzie używane nie po to, aby szukać prawdy, wyrażać prawdę i dzielić się nią, ale po to, by zwyciężać w dyskusji i obronić - może właśnie błędne - stanowisko..."

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1213

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mirku, przepraszam ale kto Panu dał prawo do mówienia za Jana Pawła II? Poza tym w Pana wypowiedzi są same tezy, zero argumentów. W dodatku są to tezy albo zwyczajnie fałszywe, albo mocno nagięte.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 24.04.2011 23:39

Jan Paweł II nie o takiej Polsce marzył , pełnej korupcji ,z polityką zagraniczną na kolanach ,gdzie majątek narodowy sprzedaje sie za bezcen ,gdzie partia rządząca ,odcina sie od korzeni gdzie fałszuje sie historie,pod potrzeby dorażne politycznie. Takiej polski papież nigdy nie akceptował ,i nigdy by tego nie zrobił.Dlatego ten rząd szkodzi Polsce i winien szybko zejść ze sceny ,dla dobra kra

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 24.04.2011 17:22

PiS teraz uzurpował sobie prawo do Ojca Świetego ? Który się w grobie przewraca za ich czyny i pseudo katolicyzm. Nauki Ojca Świętego są im obce .To co pokazują to bigoteria !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.