Facebook Google+ Twitter

Jan Paweł II "namawia" Włochów do płacenia abonamentu [Wideo]

W spocie emitowanym przez włoską telewizję publiczną RAI, zachęcającym do zapłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, wykorzystano wizerunek błogosławionego papieża Jana Pawła II.

 / Fot. YouTubeJak podaje TVN24, zdjęcia pochodzą z historycznego spotkania międzyreligijnego w Asyżu w 1986 roku. W jednym miejscu spotkali się m.in. Jan Paweł II, arcybiskup Metody, przedstawiciel patriarchy Konstantynopola Dimitriosa, prymas światowej Wspólnoty Anglikańskiej arcybiskup Canterbury Robert Runcie, Dalajlama XIV - duchowy przywódca Tybetańczyków, metropolita Kijowa, imam z Arabii Saudyjskiej, a także indiańscy wodzowie.

Przedstawiciele włoskich mediów i politycy twierdzą, że umieszczenie wizerunku błogosławionego papieża to instrumentalne wykorzystanie. Fala krytyki spłynęła na dyrekcję RAI z partii Włochy Wartości. "To pomysł nie na miejscu i wywołujący sprzeciw" - oświadczył zdecydowanie deputowany tej partii Antonio Borghesi.

Oto spot TV RAI:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tytuł tego artykułu brzmi ..." Jan Paweł II "namawia" Włochów do płacenia abonamentu "... Oglądając wspomniany spot reklamowy RAI TV jakoś nie dopatruje się by Jan Paweł II namawiał do płacenia abonamentu. Ktoś posłużył się dokumentalnym wizerunkiem filmowym Ojca Świętego Jana Pawła II a to chyba diametralna różnica. Słowo "namawia" wstawione w tytule w cudzysłów, jest mówiąc oględnie jakimś niedopatrzeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.