Facebook Google+ Twitter

Jan Paweł II punktem odniesienia...

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-12 11:02

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zachęca wiernych, aby wzorem Jana Pawła II i świętej Faustyny zaufali Bogu i dążyli do życia wiecznego w miłości. Kardynał Dziwisz przewodniczy Mszy świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, z okazji VIII Dnia Papieskiego.

Jak podkreślił w homilii: - Bóg zawsze daje szansę, każdemu człowiekowi by mógł odnaleźć się w ogromie Jego miłosierdzia. Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że rzeczywistym dramatem człowieka jest zamykanie się w sobie i szukanie szczęścia w drugorzędnych, nieistotnych wartościach. - Dzieje człowieka na ziemi naznaczone są tymi postawami niewierności, odrzucenia, ciasnego egoizmu - mówił kardynał Dziwisz wskazując na Jana Pawła II, który całkowicie zawierzył Bogu.

Metropolita krakowski podczas mszy świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, z okazji VIII Dnia Papieskiego nawiązał do - przypadającej 16 października - 30 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Jak podkreślił - "do tej służby przygotowywało go całe polskie doświadczenie: nasze niełatwe dzieje, nasza kultura, nasza wierność kolejnym Namiestnikom Chrystusa na ziemi i Stolicy Apostolskiej".
"Do tej służby przygotowywała go nasza uporczywa walka o ocalenie wiary i godności człowieka w okresie panowania bezbożnego systemu totalitarnego" - mówił kardynał Dziwisz zwracając uwagę, że po wyborze cały świat i Kościół zaczął odkrywać "fascynującą osobowość Jana Pawła II, jego niepospolite zalety umysłu i serca i jego zdolności jako pasterza".

Metropolita krakowski przypomniał, że zarówno dla głów państw jak i pasterzy Kościołów lokalnych, kapłanów oraz wiernych i świeckich - papież-Polak był istotnym punktem odniesienia, a jego pierwsza pielgrzymka do Polski, w 1979 roku, okazała się katalizatorem przemian, które doprowadziły do upadku komunizmu i odzyskania niepodległości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.