Facebook Google+ Twitter

Jan Paweł II świętym w październiku 2013 roku?

Wszystko wskazuje na to, że już 20 października 2013 roku, Jan Paweł II może zostać ogłoszony świętym. Jego proces kanonizacyjny dobiega końca, a uroczystość kanonizacyjna zbiegłaby się z 35. rocznicą inauguracji pontyfikatu.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005. Sześć lat później został ogłoszony błogosławionym. / Fot. Domena publiczna, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:John_Paul_II_Medal_of_Freedom_2004.jpg Wielu uznało Jana Pawła II za świętego i nikt nie miał wątpliwości, że kanonizacja papieża Polaka nie potrwa długo. Tak zgodnie twierdził były i obecny prefekt stojący na czele Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. 1 maja 2011 nastąpiła beatyfikacja Jana Pawła II. Proces ten oznaczał badanie życia i cnót Karola Wojtyły, z uwzględnieniem głosów sceptyków, a także znalezienie cudu za jego wstawiennictwem. Do kanonizacji potrzebny jest kolejny cud, który miał miejsce po beatyfikacji.

Jak ustaliła TVP, Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych pilnie strzeże informacji o jaki cud chodzi. Teraz musi zatwierdzić go komisja lekarzy, komisja teologów i komisja kardynałów. "To dobry znak, bo świadczy, że pracuje się nad czymś bardzo konkretnym. Benedyktowi XVI zależy na tym, by ta kanonizacja przebiegała w sposób absolutnie perfekcyjny, bo w przypadku cudu przy beatyfikacji, były wątpliwości" - twierdzi watykanistka Angela Ambrogetti.

Jak zaznacza o. Dariusz Kowalczyk, jest wielce prawdopodobne, że kanonizacja odbędzie się na zakończenie Roku Wiary, w październiku. Wtedy zbiegłaby się z 35. rocznicą inauguracji pontyfikatu. Za szybką kanonizacją przemawia także fakt, że 85–letniemu Benedyktowi XVI zależy na tym, by to on sam kanonizował swojego poprzednika.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To wspaniale! Zawszeć to jeszcze jeden Polak w centrum uwagi świata... Tak mało nas doceniają...

Tylko zaraz, zaraz... Teraz najbardziej, jak tylko można poważnie. Jaka to różnica dla kościoła, przeciętnego wierzącego czy żyjącego chrześcijanina, że jeden z ludzi został uznany przez... ludzi za świętego? Skąd mamy pewność, że taki ludzki wybór jest zgodny z wolą Boga? Poza tym, nasz papież (tak mówili o nim dumni katolicy-Polacy już za życia z woli człowieka, był już nazywany Świętym). Czy teraz będzie bardziej święty?

Wreszcie sprawa chyba najważniejsza. Gdyby żyjący papież decydował o "świętości", to bym zrozumiał, wszak zgodnie z doktryną jest nieomylny. Ale tutaj toczy się jakieś "śledztwo" w sprawie świętości Jana Pawła II... Szerokie grono ludzi będzie decydowało o tym, czy aby nieomylna osoba - żyjący papież - może ogłosić światu Jana Pawła II świętym?

Niestety, logiki w tym nie mogę znaleźć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.