Facebook Google+ Twitter

Jan Paweł II zamieszkał nad Lednicą

Jan Paweł II ma swój "dom" nad jeziorem lednickim. W miejscu corocznych spotkań młodzieży otwarto wczoraj muzeum poświęcone polskiemu papieżowi.

Fot. AKPA– To cudowne miejsce, cudownego promieniowania wielkiej postaci, największego z Polaków - tak o nowootwartym muzeum mówi organizator lednickich spotkań dominikanin o. Jan Góra. "Dom Jana Pawła II" jest częścią powstającego nad jeziorem lednickim ośrodka młodzieżowego. W muzeum zgormadzono pamiątki jakie od papieża Polaka otrzymał o. Góra. Znalazły się tu m.in. buty, sutanna czy pióro Jana Pawła II. Jednym z wyjątkowych eksponatów jest odlew ręki papieża.

Jednak "Dom Jana Pawła II" to nie tylko muzeum. Na parterze znajduje się także kuchnia. – Na piętrze karmimy swojego ducha, a na parterze ciało – opowiada o. Jan Góra. W budynku będzie także biblioteczka z dokumentami, i listami Jana Pawła II.

– Chcemy gromadzić się w tym domu nie tylko po to, aby oglądać eksponaty – tłumaczy Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik "Lednica 2000" - ale również po to, by sama ich obecność przywoływała nam papieża, jego słowa, naukę i twórczość.

W dzisiejszej uroczystości otwarcia "Domu Jana Pawła II" uczestniczyło kilkaset osób z całej Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.