Facebook Google+ Twitter

Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze do wiosny 2009 roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-20 19:54

Taką informację przekaza agencja informacyjna włoskiego episkopatu.

Agencja powołuje się na postulatora procesu beatyfikacyjnego polskiego papieża, księdza Sławomira Odera. Sam ksiądz Oder nie chciał oficjalnie potwierdzić tej informacji, zaznaczył jednak, że beatyfikacja Papieża-Polaka do wiosny przyszłego roku byłaby jego marzeniem.
Ksiądz Oder mówił o tym na wyspie Ischia koło Neapolu, gdzie wziął udział w publicznym spotkaniu z okazji 27. rocznicy zamachu na Placu św. Piotra. Na pytanie, kiedy Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym, ksiądz Oder odpowiedział: "do wiosny 2009 roku". Zastrzegł, że wyraża swoje "osobiste
pragnienie". Dodał, że złożył już w kongregacji spraw kanonizacyjnych dokument, zwany "positio", w którym zebrano materiały zgromadzone w czasie procesu diecezjalnego. W kwietniu prefekt tej kongregacji, kardynał Jose Saraiva Martins, zapewnił, że po otrzymaniu "positio" przystąpi ona natychmiast do pracy.
Dokumentem zajmą się specjalne komisje teologów i kardynałów, a ich opinia przekazana zostanie Benedyktowi XVI. Na jej podstawie poleci on ogłosić dekret o heroiczności cnót swego poprzednika i wyznaczy datę wyniesienia go na ołtarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

artykuł nie jest zgodny z moim przekonaniem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowałam Go jako czlowieka i jako papieża, nigdy nie uważałam Jana Pawła II za Ojca Św., bo takowym nie był. Ojca Świętego mamy jedynego Boga i do niego modlić się mamy. Po co beatyfikować papieża i wynosić Go na ołtarz? zeby sie do niego modlić? Nie mozna było też nazywać papieża nieomylnym, ponieważ byl tylko czlowiekiem a każdy człowiek sie myli.
te całe ceregiele ze świętymi są po prostu wbrew przykazaniom bożym. kto zna Biblie doskonale o tym wie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.