Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25598 miejsce

Jan Pietrzak o władzy: "Tak szuje postępują! Ze złą wolą"

"Prowadziłem zawsze kabaret, tak żeby można było się śmiać z tych oraz tamtych. Teraz jest to niemożliwe. Tak się porobiło, że ja muszę uprzedzać: uwaga, teraz będą żarty z rządu (czytaj z PO)" - powiedział Jan Pietrzak

Jan Pietrzak powiedział, że wbrew temu, co się mówi w mediach głównego nurtu, to PO podzieliła społeczeństwo, ponieważ tylko w taki sposób mogła zapewnić sobie władzę. Według Pietrzaka główną przyczyną takiej polityki jest brak pomysłu na Polskę: "Ponieważ ta władza nie miała zbyt wiele argumentów, zbudowali swoją pozycję szukając swojego przeciwnika. Przecież to nie jest nowy chwyt; sprawdzono to już w wielu dyktatorskich ustrojach np. w Rosji trzeba było wywołać wojnę Czeczenii, żeby wygrać wybory" - powiedział dla "Gazety Polskiej"

Legendarny satyryk przyrównał Niesiołowskiego, Palikota oraz Kutza do stalinowskich propagandzistów, którzy do rana do wieczora sączą jad i bez względu na okoliczności nieustannie atakują opozycję.

Stwierdził również, że w Polsce o mediach nie można mówić, jako o IV władzy, ponieważ w tym określeniu z założenia środki masowego przekazu są politycznie niezależne. Zdaniem Pietrzaka obecnie w Polsce media są całkowicie podporządkowane partii rządzącej.

Z tego punktu widzenia ta propagandowa machina przypomina mu do bólu PRL, w którym była jedna właściwa partia i opozycja, którą cały czas próbowano zniszczyć. Zdaniem Pietrzaka zabójstwo Rosiaka pokazuje, jak silna jest propaganda.

Pietrzak ostro ocenia ludzi sprawujących dzisiaj w Polsce władzę; nazywa ich szujami, Uzasadnia, ze tylko tacy ludzie działają ze złą wolą: "Tak szuje postępują! Ze złą wolą; zaszkodzić, zniszczyć, zdewaluować, wdeptać w błoto".
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

@e
 • @e
 • 05.01.2012 05:28

Pytasz-masz:Pietrzaka roznosi duma,że komunistów robił w "jajo".Prawda jest taka,że był bezwolnym narzedziem w rękach kacyków,którzy pozwali ludziom naśmiewać się z władzy i zarazem trwać w przekonaniu,że jesteśmy "najweselszym barakiem w obozie".Ludzie śmiejąc się z systemu dawali upust swojej frustracji i trwali w pzrekonaniu,że skoro władza pozwala sie smiać to w Polsce tak źle,jak u innych satelitów Moskwy.Pietrzak tułał się po estradach-dostał papier artysty estradowego-występował w salkach i świetlicach oraz w swoim kabarecie,o który tak "toczył boje".Kiedyś Pietrzak grał na wesoło-dzisiaj wylewa się z niego złość i frustracja.Dalej występuje na niszowych estradach i przemawia-jak kiedyś -do wąskiego grona słuchaczy.Z tym tylko,że owych słuchaczy musi "kupować"tanimi,estradowymi sztuczkami typu:państwo jesteście mądrą i inteligentną częścią narodu,bo jesteście patriotami i mnie słuchacie...itp.Pietrzak znalazł sobie sposób na przetrwanie w świecie,który jest dla niego obcy-uderza w nutę tzw.romantycznego patriotyzmu,którego oprócz środowiska Rydzyka, nikt nie rozumie.Na ile TEN patriotyzm Pietrzaka jest autentyczny,a na ile wykalkulowaną i przemyslaną estradową pozą...tego już nie wie sam Pietrzak-człowiek się po prostu pogubił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myFajtlapy
 • myFajtlapy
 • 04.01.2012 20:37

kabareciarzu co ty pleciesz .oj durny ty durny.nie wiem jak postepuja szuje ani mnie to nie interesuje tak jak nie interesuja mnie rozumowania ludzi oblakanych

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 04.01.2012 17:18

Pietrzak ma tu rację.Przecież ten pseudoobiektywizm mediów jest nadto widoczny.Bez uczciwych mediów demokracja zawsze będzie kulawa.Analogie do PRLu są zdumiewające.

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
 • doPiSek
 • 04.01.2012 16:03

Pan Pietrzak wypowiada się w niesamowicie niezależnej gazecie , organie partyjnym PiS -u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... Żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była Polską ...
♫ Janek tak trzymaj, igrzyska się nie skończyły więc jeszcze nic straconego, Belweder stoi otworem : )

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
 • ad rem
 • 04.01.2012 14:05

@ antek patelmistrz , zazwyczaj nie komentuję głupot ,ale pragnę ci przypomnieć ,że panowie Kaczyńscy to ukraińscy żydzi . Teraz poproszę nazwisko żyda w tym rządzie [ chcę zaznaczyć ,że Żyd też jest człowiekiem , szczególnie polscy żydzi to wspaniali ludzie i posiadają prawdziwy patriotyzm ,mądrzy .Używanie takich tekstów jest prostackie -antek

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 04.01.2012 13:35

czy rząd polski jest naprawdę polski a nie żydowski?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 04.01.2012 13:24

Jaka gazeta taki wywiad ,taki kabareciarz -: Pan Pietrzak jest człowiekiem od zawsze aroganckim , o wszystko się wykłócał ,żądał jakby mu się wszystko należało. Może mi ktoś wyjaśni, że za komuny był pupilkiem a od 1989 r izolowany przez wszystkich [ branże też ].Przykleił się do skrajnej prawicy , Kaczyńskiemu potrzebny taki pajac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jozin
 • jozin
 • 04.01.2012 12:49

niedoszly prezydeni pietrzak ma rzeczywiscie trzezwe poglady jak jest trzezwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 04.01.2012 11:59

Miroslaw Kraszewski Dzisiaj 10:16
Ocena: 1 1

Pietrzak miał zawsze trzeźwe, krytyczne, patriotyczne poglądy.


HAha pupilek tamtej władzy, korzystający garściami z jej przywilejów... no patriota jak sie patrzy!
Taki jak pan Kraszewski bez wątpienia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.