Facebook Google+ Twitter

Jan Pospieszalski nie będzie prowadził programu w TVP

W środę, 19 października 2011 roku, zarząd TVP na czele z prezesem stacji, Juliuszem Braunem, odrzucił propozycję powrotu programu Jana Pospieszalskiego do jesiennej ramówki.

Zasoby Wikipedii/ licencja: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic / Fot. SławekJak informuje serwis wirtualnemedia.pl, Juliusz Braun odrzucił propozycję umowy z Janem Pospieszalskim, na mocy której dziennikarz miał poprowadzić
autorski program w Telewizji Polskiej. Tym samym zdementował krążące od kilku miesięcy pogłoski o przyznaniu Pospieszalskiemu nowego programu publicystycznego, po zdjęciu z anteny talk show „Warto rozmawiać”.

Jak podaje serwis Fronda.pl, dwa miesiące temu prezes TVP zapewniał, iż podpisanie umowy z Pospieszalskim odbędzie się w ciągu kilku dni. Twórcy programu także otrzymali informację, że ruszy on zaraz po październikowych wyborach parlamentarnych. W ramach potwierdzenia tych planów, angażowano ich do negocjowania umów, rozmawiano o scenografii i czasie emisji nowego talk-show. Najnowsze wiadomości potwierdzają jednak, że współpraca ze znanym dziennikarzem w najbliższym czasie nie będzie kontynuowana.

Program Jana Pospieszalskiego, emitowany od 2004 roku początkowo w telewizyjnej Dwójce, następnie w TVP1, mimo dużej popularności, zniknął z anteny w lutym 2011. Stało się to po wyemitowaniu serii odcinków poświęconych katastrofie smoleńskiej i sprawie tzw. „obrońców krzyża”. Według szefowej Jedynki, Iwony Schymalli, program był zbyt stronniczy. - Obowiązkiem telewizji publicznej jest przygotowywać audycje cechujące się m.in. pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem. Powinny także rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń zjawisk. To wymagania ustawowe – komentował Andrzej Siwek z biura prasowego TVP dla portalu wirtualne media.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Jan Tanuwek
 • Jan Tanuwek
 • 22.10.2011 16:32

treść już wpisałem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Tanuwek
 • Jan Tanuwek
 • 22.10.2011 16:31

Jeżeli w kategowiach bezstronności ,czy też poprawności dziennikarskiej porównujecie Pospieszalskiego do
Lisa,to gratuluję wam logoki rozumowania.Lis łamie wszelkie możliwe normy dziennikarskie,ba łamie normy
poprawnego współżyciaspołecznego.Skąd u mnie taki wniosek?A no proszę bardzo.Otóż nie wobrażm sobie
abym zaprosił do siebie znajomych(bez względu na ich opcje polityczne) z zamiarem zaatakowania
i ośmieszania tych,którzy myślą inaczej niż ja.A przecież Lis postępuje tak w kazdym swoim programie.On
nie postepuje jak dziennikarz ale jak walczący (i to bezpardonowo,nawet chamsko) stronnik jedne z opcji
politycznej.Atakuje,ośmiesza a nawet na potrzeby własnej ,założonej tezy przed programem wmawia swemu rozmówcy nieprawdę.Nawet u porządnej cioci na imieninach ośmieszanie gości jest jest niedopuszczalne!Wasze stronnicze popieranie dziennikarzy łamiących zasady etyki tego zawodu już dająniektórym naszym współziomkom jakby niepisane,ale jednak prawo wywodzące się zespołecznego
przyzwolenia,do podobnego postepowania w gronir najbliższych.To jest praweda.Wychowuje nie tylko dom rodzinny i szkoła ale także środowisko w którym się żyje,a szczególne miejsce zajmuje telewizja.Czy tego chcecie czy nie,i tak wpisujecie się w ciąg -mówiąc oględnie -tych ,którzy psują obywateli(młodzież przede
wszystkim) ,dając im złe, niestosowne przkłady.O roli polityków szkoda gadać,ty bardziej,że jest to problem szczególnej wagi,a większośc z tych ludzi zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego,że to klasa
szczególnie obserwowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żega
 • Żega
 • 21.10.2011 21:47

Jeszcze tylko chwila,może chwilka,w Telewizji zrobią zmianę z Lisa na WILKA.Jeszcze będą "wielkie jaja",kiedy kulturą będzie rządził CZŁOWIEK Z BIŁGORAJA!Czeka już na to wielka wataha,co się przed niczym nie zawaha.Będzie "nowocześnie" i "tolerancyjnie",kiedy etyka i tolerancja znajdzie zastosowanie zgodne z wolą i interpretacją wąskiego marginesu pod przewodnictwem:Palikota i Biedronia, z czynnym udziałem ideologa Urbana i słynnej z wielkiego chamstwa i nietolerancji profesor filozofii i etyki[?]Środy.Telewizję Polską proszę o więcej rozwagi.Dobra jest różnorodność programów publicystycznych.Najważniejsze by w nich temperować chamstwo,szczególnie redaktora prowadzącego.U p.Pospieszalskiego tej wady nie dostrzegłem,natomiast u Lisa,jest to nagminne,a przy tym przerywanie wypowiedzi osobom,z którymi sam nie identyfikuje się.Pytam więc-na co czeka TVP?-LISA ZA BURTĘ!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajnie nic dodać nic ująć tylko tak dalej teraz program prowadzić bedą biedroń jakaś tam anna itp pełny pluralizm i poprawność polityczna na szczęście jeszcze nie cenzurują internetu

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYZ
 • XYZ
 • 21.10.2011 15:59

Podobno Urban ma być szefem ETYKI MEDIÓW ,Platforma za tym optuje!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andre Ktusz
 • Andre Ktusz
 • 21.10.2011 13:03

a kto ogląda takie banialuki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andre Ktusz
 • Andre Ktusz
 • 21.10.2011 13:01

Pytanie , a kto ogląda te banialuki

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 21.10.2011 12:14

Tego rodzaju fanatyków religijnych o bardzo silnej osobowości powinno się wyeliminować całkowicie z naszych polskich mediów. Te programy były od dawna niedobre i nie całkiem zgodne z religijnością oraz z duchowością właściwie i prawidłowo pojętą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Jadwiga Kowalczyk - chodziło mi o to, że wolałem jak się zajmował muzyką. Jego bracia pozostali muzykami i to jest zdecydowanie lepsze. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Stańczyk
 • Jan Stańczyk
 • 21.10.2011 10:33

TVP coraz bardziej upodobnia się do BEZNADZIEJNEJ TVN . Obok Lisa niech wsadzą Żakowskiego ,Paradowską i Olejnik i będzie SUPERRRRRRRRR!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.