Facebook Google+ Twitter

Jan Rokita. Walka trwa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-29 11:39

Jan Rokita ostatnio nie zrobił nic by nie stracić pozycji w Platformie Obywatelskiej. Spychany wciąż na margines mówił , że chce zmienić PO. W końcu zaczął coś robić.

Jan Rokita w Podlaskim Klubie Biznesu. Fot. Kamil GopaniukOd czasu wyborów samorządowych, kolejni polityków PO walą w Rokitę jak w bęben, krytykując jego poczynania. Rokita w końcu przeszedł do kontrofensywy i publicznie przedstawił program, nad którym pracował razem z gabinetem cieni. Oficjalne miał to zrobić w marcu nowy szef gabinetu cieni - Bronisław Komorowski. Jednak Rokita pokrzyżował te plany. Chciał wyraźnie zaznaczyć, że to on jest autorem programu PO.

"Występek" Rokity to nowa gra polityczna. Tym razem krakowski polityk próbuje rozdawać karty. Tusk nie może go wyrzucić z Platformy, ponieważ wraz z nim wyrzuciłby co najmniej 10 proc. swojego elektoratu (o tyle wzrosło poparcie dla PO po obradach kierowanej przez Rokitę komisji śledczej ws. Rywina). W szeregach PO nie ma także osoby, która w merytorycznej dyskusji wypadnie lepiej od Rokity.

Jan Rokita to bez wątpienia jeden z wybitniejszych polskich polityków. Pokazał, że konserwatyzm to nie jest ciemnota oporna na argumenty. Wyznaje swoje zasady i wprowadza je w życie. Kiedy wystąpił w spocie reklamowym Ryszarda Terleckiego z PiS - pokazał, że przyjaźń jest ważniejsza niż barwy partyjne. Pokazał też, że nie cała Platforma skręca w lewo.

Rokita nie wyprze Tuska, sam też nie zrezygnuje. Jeżeli PO nadal chce mieć status poważnej partii, to spór Tusk - Rokita już dawno powinien być rozwiązany. Bronisław Komorowski, Stefan Niesiołowski, Julia Pitera powinni ustąpić miejsca młodszym. Inaczej Platforma zacznie tracić poparcie. PiS ma ten komfort, że jego elektorat jest stały. Elektorat PO odejść może do lewicy lub w stronę nowej siłe w centrum - jeżeli takowa powstanie. Myślenie że Polska jest podzielona na PiS i PO oraz że tak będzie zawsze - może zawieść na manowce liderów tych drugich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Nadal nie rozumiem, na czym mialo polegać to mniejsze zlo w przypadku Krakowa. Sam Rokita przyznal, ze Terlecki dobrym prezydentem by nie byl, zaś w odczuciu obywateli miasta Majchrowski, który mial za sobą calą kadencję, jednak się sprawdzil. Z moich obserwacji wynika równiez, że kandydat PiS mial dość niewiele do zaoferowania. Dlatego postępku Rokity w tym przypadku nie rozumiem w ogóle. Co innego, gdyby wierzyl w Terleckiego jako prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Emenefix: Rokita jest nielojalny. Mogę powtórzyć to jeszcze kilka razy. Mogę też powtórzyć dlaczego tak sądzę ale wystarczy, że przeczytasz moją wyższą wypowiedź. Rokita nie jest Lepperem, Kaczyńskim ani Giertychem, czyli człowiekiem, który jednoosobowo kieruje partią. Może mieć swoje zdanie ale nie może działać wbrew linii partii, do tego mówiąc, że działa zgodnie z nią!
PO nigdzie nie skręca. Czasem w samorządach dogaduje się z lewicą. So what? W innych dogaduje się z PiS, który jest w koalicji RZĄDOWEJ z Samoobroną (wg Kaczyńskich to esbecki twór).
Nie ma czegoś takiego jak "prawdziwa PO". Partia zmierza tam, gdzie chcą zmierzać jej członkowie. Ja np. wolałbym, żeby Platforma zbliżyła się do centrum i była gotowa współpracować z centrolewicą. Niestety tak nie jest. Jak wiele razy zwolennicy PiS by tego nie powtórzyli - PO nie zmierza w lewo. Widać umizgi lewicy do PO ale nigdy na odwrót.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.01.2007 21:25

Ja myślę że zaczęła się gra Rokity na siebie. Swoimi ziałaniami będzie "nabijać" procenty dla PO w sondażach a następnie pokaże że to dzięki iemu i że Tusk jest niepotrzebny. Jednak to jest rozległe w czasie, więc nie będzie to aż tak widoczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w polityce motywacja mniejszego zła jest powszechna. Vide Kwasniewski/Borowski przyklaskujacy Haneczce. Agato chciałbym jeszcze raz zaznaczyc. Idea PO nie jest naginana przez Rokite. Nie przez niego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja sądzę, że wiemy tyle, ile pokażą nam media. Reszta to nasza interpretacja. Ja Rokicie mówię nie - za dużo zamieszania jest wokól tego czlowieka. Jeśli jest w jakiejś partii, to sorry, ale najwyraźniej zgadza się z jej ideą. Jeśli chce naprawiać i robić to samowolnie, to proszę bardzo, ale niech nie liczy na to, że spotkają go tylko oklaski. Nie bronię Tuska i Komorowskiego - to osobna historia - ale nie bronię też Rokity.
Co do kwestii poparcia, którego udzielil Terleckiemu: zdaniem J.M. Rokity, poparty przezeń kandydat nie bylby dobrym prezydentem Krakowa, ale wolal go niż popieranego przez lewicę Majchrowskiego - wylącznie z tego wlaśnie względu. To chyba kiepska motywacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzesiek co ty gadasz? Kto jest nielojalny? Kto nagina platrofme w lewo? kto bezczelnie konszachtuje z lewicą? kto deprecjonuje ojca sukcesu Po - Rokite? Kto. Piekny Donlad. Ten człowiek to porazka. Sepleniący cietrzew. Mowienie o nielojalnosci Rokity to odwracanie kota ogonem. To rokita broni ideałów prawdziwej PO przed farbą Tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rokita po raz kolejny pokazał, że jest skrajnie nielojalny. Najpierw wystąpił w spocie Terleckiego, używając logo PO. W ten sposób przywłaszczył sobie coś, co do niego nie należy oraz zwyczajnie oszukał wyborców, którzy mogli pomyśleć, że Platforma Terleckiego popiera. Teraz opublikował raport Gabinetu Cieni... bez wiedzy owych Cieni. W ten sposób Rokita nie zbuduje sobie pozycji w Platformie, a jedynie narobi sobie wrogów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.