Facebook Google+ Twitter

Jan Rokita zapłaci trzy tysiące euro za awanturę na lotnisku w Monachium

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-07 20:32

Jan Rokita musi zapłacić trzy tysiące euro grzywny za spowodowanie w lutym awantury na lotnisku w Monachium. Polski polityk został wówczas wyprowadzony w kajdankach z samolotu niemieckich linii lotniczych Lufthansa po kłótni z załogą.

Po incydencie prokuratura w Landshut w Bawarii wszczęła przeciwko Rokicie śledztwo pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego. Prokuratura wyznaczyła grzywnę w wysokości trzech tysięcy euro. Były poseł może odwołać się od tego orzeczenia, ale wówczas prokuratura skieruje przeciwko niemu sprawę do sądu.

Do incydentu na lotnisku w Monachium doszło 10 lutego. Podróżujący wraz z żoną Jan Rokita po awanturze z załogą odmówił opuszczenia samolotu Lufthansy i musiał zostać wyprowadzony w kajdankach przez policję wezwaną przez kapitana maszyny.

Przyczyny sprzeczki obie strony przedstawiają inaczej. Zdaniem Rokitów, awanturę wywołała jedna ze stewardess, nie pozwalając umieścić ich płaszczy w jednym ze schowków. Twierdzą również, że zostali znieważeni przez personel Lufthansy. W wersji niemieckiej policji Jan Rokita kilkakrotnie miał odmówić zapięcia pasów bezpieczeństwa, a w końcu odepchnąć nalegającą na to stewardessę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.